منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
شناسه خبر: 361396
گروه :خبر
5223

امام جمعه شهر بندرعباس، در خطبه های نماز جمعه 23 مهر ماه گفت: دشمنان شیعه و مکتب عاشورا گریستن مارا برای سید الشهدا کاری غیر منطقی میدانند اما باید به آنها بگویم که ملت ما،ملت خردمند و عاقلی هستند و مبنای گریه آنها برای وقایعی همچون عاشورا در کتاب قرآن و سنت آمده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ی ولی فقیه در استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه بندرعباس گفت: جمع عاشوراییان را در اقشار مختلف جامعه و در روز عزای سیدالشهدا دیدید، عزاداری های گرم مردم را هم دیدید و هم شنیدید، اشک های جاری آنها را هم شاهد بودید. آنهایی که نه معنای اشک را می فهمند و نه جلوه های عقلانیت و عاطفی برای آنها تفسیر شده است، فکر می کنند این کارها تمایلات نفسانی است و گاهی احمقانه به جنگش می آیند که این عزاداری ها چه نفعی دارد؟ بهتر نیست این مخارج، هزینه کار دیگری شود؟ اشک به چه منظوری است؟ سینه زنی یعنی چی؟

 

وی با اشاره به مبانی گریستن در کتاب وسنت تصریح کرد: آنچه ما انجام دادیم و انجام می دهیم و هر سال هم گسترشش می دهیم، هم مبنای قرآنی و هم ریشه در سنت دارد؛ در واقع این آثار اخذ شده از روایات پیامبر خدا و اهل بیت است. محبت نزدیکان با اصل دعوت رابطه پیدا می کند، هر کدام نباشد آن یکی بی معنی و در خطر است واین ارتباط کاملا در دین و قرآن روشن است.

 

نماینده ی ولی فقیه در ادامه خطبه ها عنوان کرد: هر دینی که بگوید گریه نداریم دین نیست، انسان 2 پدیده در زندگی اش وجود دارد که یکی خنده و دیگری گریه است. اگر کسی نگرید یا نخندد مریض است، خنده و گریه امری سفارشی نیست، مگر می شود به کسی گفت برای من گریه کن؟ هیچ یک از این اتفاقات به دروغ، جالب و شدنی نمی باشد. زینب شیر دل، پر عاطفه و حسین دوست اگر گریه نمی کرد در آن واقعه تعجب داشت.در واقع گریستن  نتیجه ی عواطف، اشک و مهرورزی است.

 

وی با بیان علت گریه تاکید کرد: ما به چه علت گریه می کنیم؟ چون به رسول خدا و آل رسول شدیدا علاقه مند هستیم. هر کسی که داستان کربلا را بخواند یا بشنود و گریه نکند عاطفه ندارد و هر ملتی که این داستان را شنیده است گریه کرده است. حماسه کربلا تا عمق جان ما نفوذ کرده است، حرف دل ما است، این اشک ها از دیدگان ما جاری می شود از عمق جان ما است. ما بی علت گریه نمی کنیم، یک ملت عاقل و خرمندیم و در قرآن و سنت دلیل کار ما به وضوح آمده است.

 

حضرت آیت الله نعیم آبادی در ادامه خطبه های نماز جمعه گفت: با توجه به اینکه در خطبه های گذشته از روز دامپزشکی مطلبی را ارائه ننمودم لازم می دانم بگویم که دامپزشکان نگهبانان سلامتی جامعه هستند چون بخشی از بیماری ها از دام به انسان منتقل می شود و در این روز هایی که تعداد نذری ها افزایش می یابد باید از سلامت گوشت های استفاده شده مطمئن شد و این وظیفه خطیر به اداره دامپزشکی بر میگردد که با بازررسی های مناسب این وظیفه را به انجام رساند.

 

وی در ادامه گفت: روز جهانی استاندارد را پیش رو داریم، در جهان آنچه که بیش از هر چیزی نظم و قاعده ی استاندارد بودن را برای ما تداعی می کند، آفرینش بدن انسان است؛ قلب انسان را در نظر بگیرید که گاهی تا 100 سال در وجود آدمی کار می کند و باز و بسته می شود و این حرکت منظم جز خلقت استاندارد پروردگار چیز دیگری نخواهد بود و ما باید از استانداردی که در نظام خلقت وجود دارد در کارهایمان بهره بگیریم.

 

امام جمعه بندرعباس در انتهای خطبه های خود با اشاره به روز نابینایان گفت: من بارها عرض کرده ام و اینبار هم تاکید می کنم که نابینایان ناتوان نیستند؛ آنها نمی بینند اما کار می کنند حتی در مواردی بهتر از دیگران. در طول تاریخ بسیاری از نابینایان با کارهایی که انجام داده اند به همگان ثابت نمودند که توانایی بسیار بالای دارند و فقط نیازمند مساعدت بیشتر مسئولین می باشند و من از مسئولین مربوطه می خواهم که آنها را در یابند.

 

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان