منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
شناسه خبر: 234030
گروه :خبر
13940624000787_PhotoA

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد تک‌خوانی بانوان به اعتقاد برخی علما در صورتی که مفسده‌ای نداشته باشد هیچ اشکال شرعی ندارد حال درست نیست اپرایی که درباره طفلان مسلم است را جنجالی کنیم!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه آیین رونمایی از طرح top در سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: اپرای عاشورا یک هم نوایی جدید و خوب درباره تاریخ عاشورا است که سرگذشت اصحاب و یاران امام حسین (ع) را روایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه فیلمی که باعث جنجال بین عده‌ای در جامعه درباره این اپرا شده مربوط به زمان تمرین خوانندگان اپرا است، گفت:‌ بنابراین قرار نبوده که آن اجرا باشد هنوز افراد با هم هماهنگ نبودند و کارگردان کار را تأیید نکرده بوده، بنابراین یک فرد بیمار چنین فیلمی را از این صحنه گرفته و درباره آن نظر و حاشیه درست شده است.

جنتی تأکید کرد:‌ علاوه بر این از نظر برخی از علما اصلا تک خوانی بانوان هیچ اشکال شرعی ندارد البته در صورتی که مفسده‌ای در آن نباشد این شعر هم درباره طفلان مسلم است و در اصل تک خوانی نبوده است.

وی همچنین درباره اکران رستاخیز گفت: همانطور که قبلا هم گفتیم قرار بر این شده که چهره حضرت عباس (ع) نامشخص شود و فیلم هم اکران شود بنابراین فیلم از نظر ما مشکلی ندارد و برخی نظرات فقهی علما باعث شد که تغییری در آن بدهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ کارگردان فیلم تا به حال زیربار این موضوع نرفته بود و دلیلی هم نداشت بنابراین هر زمان که این اتفاق بیافتد و تغییرات حاصل شود این فیلم اکران خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند