منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۳
شناسه خبر: 316412
گروه :خبر
13950218000721_PhotoA

نشریه آلمانی نوشت: پیروزی نامزد مسلمان حزب کارگر در انتخابات شهرداری‌ لندن را می‌توان به پیروزی بر اسلام‌هراسی در اروپایی تعبیر کرد که اقدامات ضد اسلامی در آن شدت یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «صادق‌خان» شهردار جدید لندن شد وی فرزند مهاجری پاکستانی است که مورد هجمه‌های فراوانی هم قرار گرفته است. نشریه آلمانی «اشپیگل» در گزارشی در این مورد نوشت که تا نیمه‌های شب طول کشید تا وی به مناسبت پیروزی خود سخنرانی کند. تنها به این دلیل که نگرانی‌هایی در زمینه اشتباه در شمارش آرا باعث شده بود تا مقامات اعلام نتیجه قطعی انتخابات را به تاخیر بیاندازند.  اما در نهایت این نامزد حزب کارگر توانست با آرای قابل توجهی «زک گلداسمیت» از حزب محافظه‌کار را شکست دهد.

در این گزارش آمده است که رقابتی غیر برابر میان این 2 نامزد در گرفت آنهم در شرایطی که پسر یک راننده اتوبوس با پسر یک میلیاردر رقابت کرد و توانست پسر میلیاردر را شکست دهد. صادق‌خان در سخنرانی شب پیروزی خود گفت: «من قول می‌دهم که شهردار همه مردم لندن باشم.» با پیروزی وی برای نخستین‌بار در طول تاریخ یک مسلمان عده دار شهرداری پایتخت انگلیس شده است و این در حالی است که در بسیاری از کشورهای اروپایی اسلام‌ستیزی و بیگانه‌ستیزی رشد داشته است.

از طرفی صادق‌ خان در شرایطی که به حمایت از تروریسم متهم شده بود، توانست در انتخابات پیروز شود. به این ترتیب می‌توان امیدوار بود که نسل دوم  هم می‌تواند به مناسب بالای سیاسی منصوب شود.

صادق خان پنجمین فرزند از 8 فرزند زن و شوهری مهاجر بود که مرد راننده اتوبوس و زن خیاط بود. وی هم مانند بسیاری از مهاجران که نمی‌توانند از مدارس خصوصی استفاده کنند، وارد مدرسه‌ای دولتی شد و بعدها در رشته حقوق ادامه تحصیل داد و در سال 2005 هم نماینده حزب کارگر شد.

اکنون در شهرداری مسایل متعددی انتظار وی را می‌کشد. بحران مسکن در این شهر مسئله‌ای است که از وی انتظار می‌رود که آن را حل کند همچنین افزایش نابرابری میان فقیر و غنی دیگر مشکلی است که او در شهرداری با آن مواجه خواهد شد. صادق‌خان در سمت شهردار لندن بودجه‌ای 16 میلیونی در اختیار دارد اما این رقم، قدرت عمل وی را در زمینه پلیس، حمل و نقل و پروژه‌های بزرگ ساختمانی محدود می‌کند.
از طرفی «بوریس جانسون» که پیش از وی شهردار لندن بود، سیاست‌های خاصی داشت مثلا به مدت 4 سال قیمت بلیت اتوبوس و مترو را ثابت نگه داشت که رضایت فراوان خانواده‌های فقیر را به دنبال داشت. گمان می‌رود که همین مسئله شرایط را برای صادق‌خان دشوار می‌کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان