منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۲
شناسه خبر: 179135
گروه :خبر
13910319000166_PhotoA

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید تحریم‌های این اتحادیه علیه ایران همزمان با تأیید آژانس مبنی بر پایبندی ایران به تعهداتش لغو خواهند شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «هلگا اشمیت»، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «اینترفکس» به اظهارنظر درباره مسائل مختلف از جمله مذاکرات هسته‌ای ایران پرداخت.

وی در این مصاحبه که روز جمعه قبل از سفرش به مسکو انجام شده به ارتباط‌های دائمی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه درباره مسائل مختلف از جمله اوکراین و مذاکرات هسته‌ای ایران اشاره کرد.

اشمیت درباره ایران گفت: «مثلاً مذاکرات ایران را در نظر بگیرید؛ ما با روسیه و سایر شریکان خود همکاری‌های کرده‌ایم تا به تفاهم لوزان در ماه جاری برسیم.»

وی در پاسخ به این سوال که روند مذاکرات هسته‌ای ایران را چگونه ارزیابی می‌کند گفت: «تفاهم سیاسی به دست آمده بر سر راه‌حل‌های اصلی، گامی مهم رو به جلو بود که به ما اجازه می‌دهد برای رسیدن به توافق جامع تلاش کنیم.»

خانم اشمیت تأکید کرد اتحادیه اروپا به نقش خود به عنوان «تسهیل‌کننده» و تضمین رسیدن به توافق نهایی تا تاپان ژوئیه (تیرماه) ادامه خواهد داد.

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره مناقشات مربوط به رفع مرحله‌ای و یا یکباره تحریم‌ها علیه ایران پس از امضای توافق نهایی گفت: «مطابق آنچه در بیانیه مشترک موگرینی و ظریف آمده اتحادیه اروپا اجرای تمامی تحریم‌های اقتصادی و مالی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را همزمان با راستی‌آزمایی آژانس از پایبندی ایران به تعهداتش لغو خواهد کرد.»

وی درباره تصمیم روسیه برای اجرای قرارداد فروش سامانه دفاع موشکی اس ـ 300 به ایران هم گفت که این اقدام نقض قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت تلقی نمی‌شود.

اشمیت گفت: «اتحادیه اروپا متوجه تصمیم روسیه برای انتقال سامانه اس ـ 300 به ایران شده است. این موضوع جدیدی نیست و قبلاً هم مطرح شده است. حسب اطلاع اتحادیه اروپا، این اقدام با قطعنامه تحریمی سازمان ملل مغایرت ندارد اما ما همچنان با توجه به تشدید تنش‌ها در منطقه و تأثیرات بی‌ثبات‌کننده تحویل این موشک‌ها از این بابت نگران هستیم.»

این مقام اتحادیه اروپا در پاسخ به سوالی درباره تغییر احتمالی موضع این اتحادیه در قبال دولت سوریه با توجه به ظهور گروه‌های تروریستی، «بشار اسد»، رئیس‌جمهوری قانونی این کشور را به نقض حقوق بشر متهم کرد و گفت: «واقعیت تغییر نکرده است.»

اشمیت خواستار ایجاد انتقال سیاسی در این کشور از طریق یک فرایند سیاسی به رهبری سوریه برای پایان دادن به بحران‌های این کشور شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است