منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۳۶
شناسه خبر: 347999
گروه :خبر
IMG_0619

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان با اشاره به افتتاح طرح های کشاورزی در هفته دولت گفت: این طرح ها برای ٢١ نفر اشتغال زایی ایجاد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر؛ یعقوب دلدار مدیر جهاد کشاورزی پارسیان در حاشیه افتتاح طرح های کشاورزی اظهار کرد: توسعه کشت های گلخانه ای در سال اقتصاد مقاومتی از طرح های محوری واولویت دار جهاد کشاورزی شهرستان می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان تصریح کرد: سطح زیرکشت در شهرستان در ادوار گذشته ٣٠٠٠ مترمربع بود که این سطح در این دوره به ٧٠٠٠ هکتار افزایش یافته است.

وی افزود: در هفته دولت ٣ هکتار سطح زیرکشت گلخانه ای افتتاح شد که ١/۵ هکتار در روستای هشنیز، ١ هکتار در روستای بوچیر و نیم هکتار نیز در گوده احشام به بهره برداری رسید.

دلدارگفت: از طرح های افتتاح شده در شهرستان، طرح گلخانه آقای محمد دسی به وسعت ١ هکتار با اعتباری بالغ بر ٧٠٠ میلیون تومان که همه سرمایه گذاری آن توسط مجری طرح آورده شده است که با اشتغال زایی ٧ نفر همراه بوده است که به طورکلی این گلخانه ها ٢١ نفر را به کار واداشته است.

دلدار کشت گلخانه ای را مهم عنوان کرد و ادامه داد: توسعه کشت های گلخانه ای به عنوان یک استراتژی وراهبرد همچنان در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد وپیش بینی شده است که سطح زیر کشت گلخانه های شهرستان تا پایان سال جاری به ٢۵ هکتار افزایش یابد.

مدیر جهادکشاورزی پارسیان گفت: صرفه جویی واستفاده بهینه در مصرف آب، تولید محصولات با کیفیت، تولید محصولات صادرات محور وتولید محور، تنظیم بازار ومحقق شدن طرح الگوی زیر کشت از مهم ترین این مزایاست که در این گلخانه ها علاوه بر تولید نشاء، خیار و گوجه فرنگی و انواع فلفل تولید می شود.

دلدار همچنین به توانایی های شهرستان در تأمین نشاء گوجه فرنگی اشاره وبیان کرد:در سال گذشته توانایی تأمین ۶٠ درصد از نشاء گوجه فرنگی موردنیاز را داشتیم که این توان در سال جاری به ١٠٠ درصد رسیده است که علاوه بر آن نیاز شهرستان های همجوار را نیز برطرف کرده ایم.

مدیر جهاد کشاورزی به افتتاح جاده بین مزارع در روستای هشنیز پرداخت و عنوان کرد: این جاده از محل اعتبارات تملکی سال ٩۴ بوده است که ٢/۵ کیلومتر وبا اعتباری بالغ بر ٩۵ میلیون تومان که ۴٠ خانوار از این پروژه بهره مند می شوند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است