منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
شناسه خبر: 350695
گروه :خبر
photo_2016-09-05_08-09-25

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان اشتغال را راه اصلی و بهترین مدل درمانی برای از میان برداشتن فقر در جامعه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، علی اللهیاری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان  در جمع خبرنگاران از تحت پوشش بودن 56 هزار خانوار با تعداد 130 هزار نفر جمعیت در کمیته امداد استان هرمزگان خبرداد.

بنابر این گزارش، اللهیاری با اشاره به اینکه نگاه کمیته امداد به امور فقرا تسکینی و درمانی است افزود: در حل مشکلات فقرا نیازمند مشارکت عمومی هستیم تا بتوانیم تسکینی بر مشکلات باشیم و در بخش درمان و از میان برداشتن فقر در جامعه نیز بهترین مدل ایجاد اشتغال خرد است.

وی به 94 هزار طرح اشتغالزایی خانواده ها در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال جاری با 41 میلیارد تومان اعتبار سعی خواهیم کرد یک اشتغال مناسب و پایدار برای خانواها ایجاد کرده و مسیر توامند سازی خانواه ها را با شدت بیشتری ادامه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در خصوص جمع آوری صدقات و میزان صدقات جمع آوری شده در سال گذشته اظهار کرد: صدقات جمع آوری شده در سال گذشته نزدیک به 5 میلیارد تومان بود که از ابتدای سال 95 تا پایان مرداد این میزان به 2 میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال گذشته در حد مطلوبی نیست اما با سازو کارهای ایجاد شده و ایجاد بستر الکترونیکی برای جمع آوری صدقات امید است شاهد مشارکت های مردمی بیشتر باشیم.

وی با تاکید بر اثر گذاری بالای تجمیع کمک های خرد مردمی ابراز کرد: کمک های خرد مردم در زمانی که در کنار هم گردآوری می شود گره های بزرگی را باز می کنند.

اللهیاری در رابطه با افزایش مستمری مددجویان اظهار کرد: به دنبال ایجاد بستر مناسب از کمک های مردمی در راستای افزایش خدمات رسانی و ایجاد بسته های خدمتی متناسب با نیازهای خانواده های تحت پوشش هستیم.

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم که یک نسخه توانمند سازی برای خانواده ها تجویز کنیم و تنها نگرانی ما تامین منابع مالی است و امیدواریم با مشارکت های مردم و ایجاد بستر مناسب برای جذب کمک های مردم خیر جزیره کیش بتوانیم به مردم نیازمند خدمات رسانی بیشتر و بهتری داشته باشیم.

این مقام مسئول در کمیته امداد هرمزگان با بیان اینکه ریشه فقر، فرهنگی است تاکید کرد: امروز در جامعه و در سبک زندگی و سبد خانواده ها هزینه هایی ایجاد شده است که ریشه فرهنگی دارد، با نگاهی به گذشته می توان مشاهده کرد که زوج های جوان با حداقل امکانات زندگی خود را آغاز می کردند و اما امروز برای تهیه جهیزیه دچار سختی سختی زیادی می شود و این برای خانواده ها تبدیل به یک مشکل و معضل شده است.

وی تصریح کرد: ما جهان اولی مصرف می کنیم در حالی که جهان سومی درآمد داریم و این یک مشکل فرهنگی است. باید فرهنگ کار و مصرف در زندگی ما اصلاح شود در این صورت می توان با کاهش و صرفه جویی در مصرف بسیاری از مشکلات را از زندگی حذف کرد.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است