منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۱
شناسه خبر: 315049
گروه :خبر
آیا-حق-اشتغال-از-حقوق-شهروندی-است

در حالی منتخبین مردم در مجلس دهم خود را برای حضور در مجلس و خدمت گذاری به موکلان خود آماده می کنند که مردم هرمزگان از بی عدالتی ها و عدم اشتغال فرزندان تحصیل کرده خود در رنج و عذابند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز؛ بعد از گذشت تب و تاب شعارهاو وعده های انتخاباتی و شروع بکار منتخبین مردم هرمزگان ، شهروندان در انتظارتغییرو تحولات  زیربنایی و ساختاری در سطح استان هستند . مردم انتظار دارند نمایندگانی که از جنس مردم بوده و شعارهای انتخاباتی شان هم رنگ وبوی مردمی داشته اینک به میدان آمده و با تمام قدرت و توان برای مهمترین معضل هرمزگان علیرغم دارا بودن ظرفیتهای درآمد واشتغال آفرین فراوان که همانا بیکاری جوانان تحصیلکرده است اقدام عاجلی بنمایند و دغدغه های خانواده ها و جوانان را تاحدی مرتفع نمایند.

هرمزگان ناگفته پیداست که با دارا بودن ظرفیتهای اقتصادی فراوان قابلیت پاسخگویی به نیازهای اشتغال بومیان و ساکنان دایم خود را داشته و دارد و نگاهی به گذشته های دور و نزدیک موید این ادعاست که جوانانی از سایر استانهای کشور در بیشتر صنایع و مشاغل دولتی و خصوصی این استان جای گرفته اند و امروز زمان خوبی برای اشتغال و بکارگیری جوانان هرمزگانی است که سالها درد و رنج تبعیض و بی عدالتی را در هرکجا که حضور داشته اند لمس کرده و چشیده اند . اینک زمان آن فرارسیده که نمایندگانی که خود از لایه های مردمی و از جنس مردم بوده آستین همت را بالا زده وبرای اشتغال و رفع تبعیضات متعدد تلاش کنند و حق جوانان هرمزگان را که سالها دور از خانواده رنج وسختی تحصیل را تحمل کرده اند ادا نمایند.

 

 

در سالی که اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل نام گذاری شده است جا دارد متولیان و دولتمردان در کشور و استان هرمزگان با لحاظ کردن قابلیت های تحقیق و پژوهش و شغلهایی که مورد نیاز استان و مطابق با شرایط خاص اقلیمی اینجاست را مدنظر قرار داده و از ظرفیتهای بالقوه انسانی نهایت استفاده را بنمایند.

تعداد طرحهای اشتغال زای اقتصاد مقاومتی در استان کم نبوده و با اندکی خلاقیت و برنامه ریزی می توان این ظرفیت ها را شناسایی و قابل اجرا نمود تا هم به فرمایش مقام معظم رهبری جامه عمل پوشانده و هم تعدادی از جوانان را مشغول بکار کرده و کارآفرینی و تولید را پررنگ تر از قبل عملی واجرایی کرد.

وجود دریا و ظرفیتهای دریایی و جزایر استان هرکدام ویژگی های خاص خودرا داشته که بایستی در طرحهای اقتصاد مقاومتی و اشتغال و کار آفرینی مدنظر برنامه ریزان قرار بگیرد و دراین عرصه کسی لایق تر و ارجح تر از ساحل نشینان و بومیان جزایر نبوده و نیست .

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی