منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۵
شناسه خبر: 340494
گروه :خبر
IMG_0658_6844

فرماندار حاجی آباد اظهار کرد: یک واحد مرغداری مرغ مادر برای نخستین بار در باغات حاجی آباد با ظرفیت تولید 30000 قطعه جوجه فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم، اصغر جهانگیری فرماندار حاجی آباد با بیان اینکه تولید مرغ مادر برای نخستین بار انجام می .شود، گفت: این واحد مرغداری در 51 هکتار زمین در شهرستان حاجی آباد با 2 میلیارد تومان سرمایه کار خود را در تولید جوجه یک روزه آغاز کرده است.
وی افزود: با راه اندازی این واحد مرغداری حدود یک سوم نیاز استان به جوجه یک روزه تامین می شود که در در مرحله نخست 15هزار قطعه جوجه یک روزه ، و در مرحله بعدی در دی یا بهمن امسال حدود 14هزار تخم مرغ نطفه دار برای جوجه کشی تولید می شود .

 

فرماندار حاجی آباد اظهارکرد: مرغ های مادر 60 ماه در سالن برای تولید جوجه یک روزه نگهداری می شوند و این مرغ ها سالانه 4 میلیون و 500 هزار قطعه جوجه یک روزه تولید می کنند.

 

جهانگیری تصریح کرد: این مرغداری از سال 85 تا 90 مشغول فعالیت بود که از 90 به بعد به دلیل عدم سود دهی و افت قیمت جوجه یک روز تعطیل شد و از یک ماه پیش دوبار شروع به کار کرد و از تخم مرغ مادر جهت پرورش جوجه استفاده می شود.

 
وی افزود: مشکل این مزرعه تهسیلات بانکی 2 میلیارد تومانی مصوب بانک است که با توجه به اشتغالزایی 30نفر بصورت مستقیم بایستی همکاری لازم در زمینه نوسازی و نوسانات برق این مزرعه انجام شود.

 

فرماندار حاجی آباد گفت: این مزرعه تنها مزرعه پرورش مرغ مادر در استان است که تولید جوجه یک روزه با رفیت 26400 در هر دوره و مرغ مادر در 6 سالن به ظرفیت 30000هزار قطعه می باشد .

 

جهانگیری یادآور شد: در حال حاضر تعداد 15000هزار قطعه جوجه مرغ مادر و پرورش یک ماهگی موجود می باشد و کل ظرفیت جوجه استان 1200تا 1300در هر دوره است که یک میلیون و سیصد هزار قطعه می باشد که تقریبا”یک سوم نیاز استان به جوجه یک روزه تامین می گردد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی