منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۳
شناسه خبر: 211356
گروه :خبر
image337057

فرد قربانی و شاگردش که مورد اسید پاشی قرار گرفته اند از کاسبان بازار شهرستان کهنوج هستند که اجناس خود را ارزان تر از سایر واحدهای صنفی به فروش می رسانده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا طبق گفته پلیس، اسید پاشی در یک خیابان خلوت رخ داد و تاکنون فقط یک شاهد وجود دارد که این اتفاق ناگوار را دیده است، البته تا کنون ۳ نفر مظنون دستگیر شده اند که ۲ تن از آنان از کاسبان همان محل هستند.

دادستان عمومی و انقلاب کهنوج هم ضمن تائید این خبر گفت:سه نفر تاکنون در رابطه با اسیدپاشی چهارشنبه شب گذشته در این شهرستان دستگیر شده اند.
اسید پاشی کهنوج
مسعود معاذالهی افزود: حوالی ساعت ۲۱ شب گذشته یک مورد اسید پاشی در کهنوج روی داد و مرتکبین این اقدام پس از اسید پاشی از محل متواری شدند.
وی تصریح کرد: اسید پاشی به دلیل اختلافات شخصی بین این افراد رخ داده و فردی که مورد اسید پاشی قرار گرفته از کاسبان این منطقه است که اجناس خود را ارزان تر از سایر واحدهای صنفی به فروش می رسانده و از آنجا که چند نفر از این اقدام ناراحت بودند و کاسبی آنها دچار مشکل شده بود، اقدام به این کار کردند.
دادستان کهنوج گفت: عاملان اسیدپاشی ۲ نفر بودند که چهره خود را با نقاب پوشانده بودند.
وی اظهار کرد: سه نفر در این پرونده بازداشت شده اند که ۲ نفر از آنان محرک این اقدام بوده اند و انجام این اسید پاشی از سوی آنها صورت نگرفته است و درباره عامل بودن یا نبودن فرد سوم، پیگیری ها در دست اقدام است.
معاذالهی گفت: افراد دستگیر شده در بازه سنی ۱۸ تا ۲۶ سال قرار دارند و قرار بازداشت موقت برای آنها صادر شده و بررسی های تخصصی درباره پرونده در دست انجام است.
وی افزود: ین افراد پس از اطلاع از پیگیری های نیروی انتظامی برای دستگیری، قصد فرار داشتند که دستگیر شدند.
وی گفت: از مجموع افراد دستگیر شده ۲ نفر از کاسبان هم صنف این واحد صفی بوده اند و نفر سوم از آشنایان یکی از این افراد بوده است و این افراد قبل از اقدام، تهدید به این کار کرده بودند.
وی درباره قربانیان این حادثه نیز گفت: صاحب مغازه و شاگرد وی در این رابطه آسیب دیده و به کرمان اعزام شده اند که تاکنون خبرهایی مبنی بر سوختگی شکم، صورت، دست، پا و کوری یکی از این افراد دریافت شده است.
دادستان کهنوج افزود: با توجه به خلوت بودن خیابان، تنها یک نفر شاهد این ماجرا بوده است.
وی گفت: در قانون اخیر مجازات سنگینی برای اسید پاشی در نظر گرفته شده است و علاوه بر قصاص، مجازات اعدام نیز برای آمران وجود دارد.
معاذالهی تاکید کرد: در زمینه برخورد با عاملان اسیدپاشی خلاء قانونی وجود ندارد و این جرم، جزو معدود جرایمی است که بازداشت موقت ابتدا برای متهمان صادر می شود و این افراد با قرار وثیقه نیز آزاد نمی شوند.
مدیر بیمارستان شفا کرمان نیز گفت: قربانیان اسیدپاشی با سوختگی ۴۰ و ۴۵ درصد در بخش سوختگی این بیمارستان بستری شده اند.
دکتر محمدحسین مصدق روز پنجشنبه افزود: یکی از این افراد ۴۱ ساله است که ۴۵ درصد سوختگی ناشی از اسید دارد و بیشتر، اندام وی درگیر شده اند.
وی گفت: فرد دیگر ۳۱ ساله است که اسید علاوه بر آسیب به اندام ها در چشم وی نیز ریخته شده و البته هنوز منجر به نابینایی وی نشده اما پیش بینی می شود این جوان نابینا شود.
وی تصریح کرد: این افراد بیشتر از ناحیه صورت، دست و پا مورد آسیب واقع شده اند.
مدیر بیمارستان شفا گفت: وضعیت عمومی این بیماران خوب ارزیابی شده و اقدامات درمانی در دست انجام است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است