منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۲۳
شناسه خبر: 239523
گروه :خبر

محققان دانشگاه کالیفرنیا در حال ساخت یک اسکنر به اندازه بدن انسان هستند که بیماری ها را در سطح مولکولی تشخیص می دهد.

سرویس چند رسانه ای سایت هرمز به نقل از خبرگزاری ایرنا عملکرد این اسکنر با استفاده از تکنولوژی توموگرافی با گسیل پوزیترون (PET) است و برخلاف تصویربرداری اشعه ایکس یا ام آر آی که فقط ساختار کلی بدن را نشان می دهند، عملکردی در سطح مولکولی دارد و قادر است عملکرد سلول ها را مشخص کند. این اسکنر که تمام بدن در آن جای می گیرد، ‘Explorer’ نام دارد و موفق به دریافت 15.5 میلیون دلار کمک هزینه شده است.
چگونگی سوخت و ساز بدن، تقسیم سلولی، رشد تومور یا توقف رشد تومور با استفاده از دارو، با استفاده از این اسکنر قابل بررسی است.
اسکنر های PET قدیمی، قادر به اسکن بخشی از بدن بودند؛ ولی این اسکنر جدید می تواند تمام بدن را به طور همزمان بررسی کند. تا امروز هیچ دستگاهی ساخته نشده که قادر به تصویربرداری از تمام ارگان های بدن به طور همزمان باشد.
محققان در حال توسعه این اسکنر به گونه ای هستند که امکان اسکن در عرض 30 ثانیه وجود داشته باشد و امیدوارند که اولین نمونه آن تا سه سال دیگر آماده آزمایش باشد.

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور