منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
شناسه خبر: 312568
گروه :خبر
n00156665-b

مدرس دانشگاه اظهار کرد: خلیج همیشه فارس به طور ویژه­ای مورد توجه قدرتهای جهان بوده و همواره در پی آن بوده­ اند که نفوذ خود را بر این منطقه راگسترش دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عبدالنعیم شهریاری، مدرس دانشگاه آزاد بندرعباس و مولف کتاب “حاکمیت جمهوری اسلامی در جزایر سه گانه خلیج فارس” در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس ، با بیان اینکه بر مبنای شواهد و قرائن تاریخی و با تایید حقوق بین المللی که امروز مورد قبول جهانیان است که خلیج فارس از 2500 سال پیش به نام ایران شناخته شده است، گفت: تمام اسناد تاریخی در خصوص این آبراهه، نشان دهنده حق مسلم حاکمیت ایران بر جزایرسه گانه و مورد مناقشه خلیج فارس دارد.

وی افزود: از سالهای بسیار دور خلیج همیشه فارس به طور ویژه­ای مورد توجه قدرتهای جهان بوده و همواره در پی آن بوده ­اند که نفوذ خود را بر این منطقه راگسترش دهند.

 

محقق دانشگاه اظهار کرد: حضور قدرت­های جهان در این منطقه و دخالت­های آنها موجب اختلاف میان کشورهای حوزه خلیج همیشه فارس شده است و متاسفانه چنین دخالت­ها و حمایت­های جانبدارانه از اعراب حوزه خلیج همیشه فارس تا آنجا پیش رفته که اعراب گستاخانه در پی تغییر نام خلیج فارس هستند و سالیانه میلیاردها دلار هزینه ­می کنند تا از طریق تبلیغات جهانی نام خلیج همیشه فارس را تغییر دهند.

 

شهریاری تصریح کرد: بررسی قواعد،‌ رویه قضایی، ‌اسناد و مدارک بین­المللی همگی نشان دهنده حاکمیت تام ایران بر این جزایر می­باشد و تمامی دلایل از جمله عنوان تاریخی،‌ نقشه ­ها، موافقتنامه­ های موجود،‌ تعاملات دیپلماتیک گذشته و مواضع کشورهای ثالث همگی دال بر حاکمیت تام و کامل ایران بر این جزایر می­ باشند.

 

وی افزود: گذشته از این مسائل، تصورات امارات متحده عربی در این خصوص توهمی بیش نیست و ملت ایران همواره در طور تاریخ نشان داده که تمامیت اراضی خود از اولویت اصلی و ملی خود می­باشد و به هر گونه ادعا در این خصوص پاسخ قاطع خواهد داد.

 

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس خاطرنشان کرد: در عرصه دیپلماسی مقامات کشور ما باید به این نکته توجه نمایند که در زمانی که می­خواهند در خصوص جزایر سه گانه صحبت نمایند هیچ گاه از کلمه «اختلاف» استفاده نکنند، تا از آثار حقوقی هر عملی که بر علیه منافع ما باشد خود داری شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است