منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر: 315110
گروه :خبر
740081

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا از ایران اظهارداشت:از لحاظ حقوق بین‌الملل “عمل متقابل” کاملا پذیرفته شده است و آمریکایی‌ها در محاکم جمهوری اسلامی ایران 50 میلیارد دلار محکوم شده‌اند و ما می‌توانیم از این 50 میلیارد دلار، 2 میلیارد دلار را طبق حقوق بین‌الملل مصادره کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا از ایران اظهارداشت: از لحاظ حقوق بین‌الملل “عمل متقابل” کاملا پذیرفته شده است و ما می‌توانیم برای مقابله با این اقدام آمریکایی‌ها عمل متقابل انجام دهیم.

وی افزود: ما امکانات و اسنادی داریم که می‌توانیم در مقابل دزدی آمریکایی‌ها عمل متقابل انجام دهیم و اگر از این فرصت استفاده نکنیم، این جسارت‌های آمریکایی‌ها بیشتر می‌شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: آمریکا در زمینه بمب‌های شیمیایی که صدام استفاده کرد، کمک بسیار زیادی به رژیم بعث داشت و همچنین آمریکا گروهک منافقین را در لیست گروهک‌های تروریستی ثبت کرد و بعد از گذشت مدتی آن را از لیست خارج کرد و ما هفده‌هزار قربانی ترورسیم در کشور داریم.

ابوترابی با بیان اینکه گروهک‌های تروریستی مختلفی از سوی آمریکا هدایت و فرماندهی می‌شوند عنوان کرد: اگر ما آمریکا را مجبور به جبران کنیم، باید کل آمریکا را بفروشند تا بتوانند غرامت‌هایی که از طریق حمایت آمریکا از تروریسم حاصل می‌شود را جبران کنند.

وی ادامه داد: در قواینن بین الملل عمل متقابل دیده شده و کوتاهی از انجام عمل متقابل موجب جسورتر شدن آمریکایی‌ها می‌شود.

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت: آمریکایی‌ها در محاکم جمهوری اسلامی ایران 50 میلیارد دلار محکوم شده‌اند و ما می‌توانیم از این 50 میلیارد دلار، 2 میلیارد دلار را طبق حقوق بین‌الملل مصادره کنیم.

ابوترابی با بیان اینکه کمیسیون‌های مجلس به شدت درگیر بررسی برنامه ششم توسعه هستند اظهار داشت: متاسفانه کمیسیون حقوقی مجلس فرصت بررسی دزدی 2میلیارد دلاری آمریکایی‌ها را ندارد و این موضوع در کمیسیون بررسی نشده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر