منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۹
شناسه خبر: 345982
گروه :خبر
45 (58) (FILEminimizer)

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک گفت:تمدن اسلامی دارای عرصه ها و نکات ظریفی در انفاق است که در هیچ یک از تمدن های بشری یافت نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، الحاق جوادی خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: یکی از نشانه های انسان سعادتمند ایستادگی در برابر بخل و تلاش برای بذل و بخشش است.

وی بیان کرد: طبق آیات قرآن کریم راه رستگاری انجام کار خیر است و یکی از بهترین کارهای خیر نیز کنار گذاشتن بخل و انجام انفاق است که یکی از صفات متقین نیز می باشد. بخل خصلتی است که در انسان وجود دارد و بخشش و انفاق با وجود این خصلت، بالاترین صدقه است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک ضمن برشمردن انواع صدقه بیان کرد: سنت وقف یکی از پرسابقه ترین سنت هاست که به صورت مردمی و بدون توجه به دولت ها در بین مردم رایج بوده است.

وی برای تعریف وقف اظهار کرد: وقف مقدار مالی است که فرد یا افراد به انتخاب و اختیار خود، از مالکیت مجازی خود خارج و به مالک حقیقی یعنی خداوند می بخشند تا تمام مردم از آن منفعت ببرند.

جوادی افزود: تمدن اسلامی دارای عرصه ها و نکات ظریفی در انفاق است که در هیچ یک از تمدن های بشری یافت نمی شود و در ادامه به نمونه هایی از نحوه و چگونگی وقف در طول تاریخ اشاره کرد و همچنین برخی از عرصه های وقف را برشمرد که شامل این موارد است: ساختن مسجد، مدرسه، کتابخانه، مکتبخانه، بیمارستان، جاده، آزادی اسرا، کمک به در راه ماندگان، اهدا زیورآلات به فقرا، کمک به زنان بی سرپرست، معلولان و نابینایان، کمک به درمان و محافظت از حیوانات، پرداخت هزینه تدفین مردگان، ایجاد مراکز نظامی و غیر نظامی و…

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک یادآور شد: وظیفه انسان ها جمع آوری توشه برای آخرت است و چه بهتر که انسان با انفاق اموال، نامی نیکو از خود بجای بگذارد و برای این کار بهتر است مشاوره بگیریم و با توجه به نیاز، دارایی خود را انفاق کنیم.

 

انتهای خبر/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است