منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
شناسه خبر: 350785
گروه :خبر
7

کارشناس مذهبی گفت: اسلام در ضمن پرورش تمامی تمایلات فطری بشر ، عاطفه جمال – دوستی مردم را نیز مورد حمایت و تربیت قرار داده و استفاده از زیبایی های طبیعی و مصنوعی را به پیرامون خود توصیه کرده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محبوبه رمضانی، کاشناس امور مذهبی در گفت وگو با خبرنگار سوریاس در خصوص زیبایی و آراستگی ظاهری در دین اسلام گفت: انسان ها به زیبایی و آراستگی ظاهری اهمیت می دهند و می کوشند تا حد امکان با ظاهری آراسته در برابر دیگران انسان ها ظاهر شوند و همچنین میل به زیبایی جزو سرشت و طبیعت انسانی است که خداوند متعال آن را در درون انسان به ودیعه گذاشته است .

وی ادامه داد: اسلام ضمن پرورش تمامی تمایلات فطری بشر ، عاطفه جمال – دوستی مردم را نیز مورد حمایت و تربیت قرار داده و استفاده از زیبایی های طبیعی و مصنوعی را به پیروان خود اکیدا توصیه کرده است .

این کارشناس امور مذهبی خاطرنشان کرد: استفاده از نعمت های الهی در حدی که انسان بتواند حیات و سلامت خود را حفظ کند و با نشاط کامل به انجام وظایف فردی و اجتماعی اش بپردازد امری مطلوب است و همچنین اسلام بر بهبود کیفی حیات و زندگی و آراستگی ظاهر افراد تاکید و عنایت دارد و تظاهر به فقر و فلاکت همراه با ژولیدگی را نکوهش می‌کند.

وی با اشاره به سیره پیامبر اکرم اسلام  اشاره کرد و ، گفت:در روایات آمده است که پیامبر اکرم (ص) وقتی می خواستند از خانه بیرون بروند خود را در آینه می دیدند و اگر آیینه نبود در یک ظرف آب نگاه می کردند و سرو صورت و لباس و ظاهر خود را مرتب می کردند .

وی تصریح کرد: خداوند دوست دارد که آثار نعمت هایش را بر بندگانش مشاهده کند و لازمه خردمندی انسان این است که زیبایی ها و ظرافت های موجود در چینش و ساختار وجودی خویش را شناسایی کند و زیبایی آفرینش خدا را در خودش مشاهده کند .

این کارشناس مسائل مذهبی بیان کرد: ما باید باور کنیم که در راستای اهداف نظام هستی و موقعیت آفرینشی وی در این نظام و با توجه به جنبه های گوناگون زیبایی در هر فرد ، زیبا آفریده شده ایم و بهترین و نیکو ترین مخلوق خداوندی محسوب می شویم .

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین لازم است به زیبایی های خدادادی توجه کرد و آن ها را در وجود خود پذیرفت و به آن افتخار کرد و حتی با آراستگی و مشاهده زیبایی های خویش از آثار روانی – عاطفی آن برخوردار کردیم و تاثیر آن را در زندگی ببینیم.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان