منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴
شناسه خبر: 296355
گروه :خبر
13940129000467_PhotoA
 

مهدی فضائلی

اسلام انقلابی یعنی…

این انقلاب خواهد ماند در صورتیکه انقلابیون پیچیدگی شرایط امروز را بدرستی درک کنند و آب به آسیاب تجدید نظرطلبان نریزند و ضمن انقلابی بودن و انقلابی ماندن، عناصر مهم شریعت،مصلحت و عقلانیت را در اداره امور بکار بندند.

شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، معمول چنین است که در چنین ایام و ساعاتی یا اهم رویدادهای سال قبل به عنوان سوژه مورد توجه قرار گیرد و یا نگاهی انداخته شود به آنچه در سال آینده در پیش خواهد بود و یا سخن از بهار و طبیعت و سپری شدن زمستان بمیان آورده شود.
اما دغدغه این روزها ارتباطی با مناسبت هایی از جنس تاریخی و آئینی ندارد و فراتر از اینهاست هرچند هر کدام از آنچه اشاره شد در جای خود مهم است و گفتنی ها در باره آنها بسیار.
در باره انقلاب و آفات آن زیاد گفته ایم و شنیده ایم؛از نفوذ اندیشه‌های بیگانه تا خسته شدن انقلابیون و از فراموش کردن آرمان های انقلاب تا تحریف آرمان ها اما شاید باور اینکه برخی از همین آفات، انقلاب و انقلابیون ما را نیز مبتلا گرداند و انقلابی با این عظمت را به چالش بکشد دشوار به نظر برسد!
البته می توان خود را به بی خیالی زد و گفت جای نگرانی نیست چرا که این انقلاب مستظهر به عنایات الهی و امداد های غیبی است و اگر بنا بود آفات و تهدیدات آنرا با خطر مواجه کند نباید سی و هفت ساله میشد و باید زودتر از اینها و با غائله های مختلف، جنگ 8 ساله، ترورها، ارتحال بنیانگذار انقلاب و یا تحریم های بی سابقه سال های اخیر از پا در می آمد و اینکه چنین نشده است نشان می دهد اراده خداوند چنین تعلق گرفته است که این پرچم همواره و لو بلغ ما بلغ در اهتزاز بماند!
اما از نگاه مسئولانه باید بدانیم خداوند تعهد ویژه ای برای حفظ این انقلاب نداده و نصرت و امداد های آشکار و پنهان او مشروط به شروطی است که اتفاقا” همان شروطی که می تواند جاذب عنایات و نصرت الهی باشد دارد دستخوش آفات قرار می گیرد!
یاری دین خداوند، از الزامات و پیش نیاز اصلی جلب نصرت الهی است.
ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم
یاری دین خدا یعنی انجام تکلیف ناظر به نتیجه،یعنی حفظ عزت و کرامت اسلامی،زیر بار ظلم نرفتن و با ظالم دوستی نکردن. یعنی نه تنها با شیطان تعامل نکردن بلکه مستمرا”با او مبارزه کردن و شتافتن به یاری مظلوم و صیانت از بلاد اسلام ؛یعنی تلاش و مدیریت جهادی در راه پیشرفت هرچه بیشتر جامعه و گسترش علم و در یک کلام “انقلابی بودن”!
اسلام انقلابی ترجمان دیگری است از اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام مصلحت اندیش و توام با عقلانیت البته نه مصلحتی از جنس مصالح مرسله و یا عرفی نگر و سکولار و نه عقل دنیاطلب جزئ نگر بلکه مصلحتی ناظر به ملاکات برتر شریعت و عقلانیتی که در محاسبات خود سعادت و رفاه را توام با هم جستجو می کند و برای دستیابی به رفاه حاضر نیست همه چیز خود حتی عزت و کرامت انسانی اش را ذبح بکند.
نظام سلطه امروز با جمع بندی همه تجربیات تلخ و شیرین خود در مواجهه حدودا”چهل ساله با انقلاب اسلامی، به این نتیجه رسیده است که اولا” جمهوری اسلامی نباید انقلابی بماند و ثانیا”این انقلاب زدایی از جمهوری اسلامی باید از درون و توسط چهره ها و جریان هایی دنبال شود که همه،آنها را به انقلابی بودن می شناسند و امروز هم همچنان ادعای انقلابی بودن دارند اما انقلاب را بگونه ای تفسیر می کنند که فقط “آب”آن می ماند!
پیچیدگی موضوع نیز همینجاست که انقلابیون دیروز و عافیت طلبان امروز نه‌تنها حاضر نیستند به تجدید نظرخواهی مذموم خود اعتراف کنند بلکه نظام و انقلابیون اصیل و استوار در راه آرمان ها را به افراطی گری متهم می کنند و آرمان و مکتب بنیانگذار انقلاب را بگونه ای تفسیر می کنند که جز تحریف حتی محکمات آن چیزی از آن برداشت نمی شود.
این انقلاب خواهد ماند در صورتیکه انقلابیون پیچیدگی شرایط امروز را بدرستی درک کنند و آب به آسیاب تجدید نظرطلبان نریزند و ضمن انقلابی بودن و انقلابی ماندن، عناصر مهم شریعت،مصلحت و عقلانیت را در اداره امور بکار بندند و اقتضائات زمان را مورد توجه داشته باشند؛ و نقطه کانونی تلفیق همه این امور مهم ولایت فقیه است…

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری