منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۸
شناسه خبر: 299820
گروه :خبر
hormoz

رئیس‌جمهور سوریه خسارت وارد شده از جنگ این کشور را حدود 200 میلیارد دلار برآورد کرد؛ وی در ادامه افزود حتی اگر در سوریه ثبات امنیتی برقرار شود دمشق باز هم به حضور نظامی روسیه نیاز دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه اعلام کرد جنگ این کشور حدود 200 میلیارد دلار خسارت به همراه داشته است.

اسد در بخش دوم مصاحبه با «اسپوتنیک» روسیه ضمن اعلام اینکه برای بازسازی سوریه بیشتر بر کمک کشورهای دوست حساب ‌می‌شود؛ پیش‌بینی کرد که برای این منظور بر حمایت ایران، چین و روسیه تکیه شود.

وی تاکید کرد اصلاح زیرساخت‌های اساسی سوریه وقت بسیار زیادی خواهد بُرد.

رئیس‌جمهوری سوریه افزود: می‌دانم بسیاری از کشورهایی که علیه سوریه ایستادند، منظور من در درجه اول با کشورهای غربی است، سعی خواهند کرد شرکت‌های خود را به سوریه بفرستند تا بخشی از روند بازسازی باشند اما شکی نیست که ما کشورهای دوست را در اولویت قرار خواهیم داد.

اسد تصریح کرد: مساله تشکیل حکومت جدید می تواند در مذاکرات ژنو حل شود و این حکومت باید شامل معارضان، ائتلاف‌های مستقل و وفاداران (به نظام) باشد؛ تشکیل حکومتی که معارضان در آن شرکت داشته باشند مساله پیچیده‌ای نیست.

رئیس‌جمهوری سوریه گفت: حتی اگر وضعیت امنیتی ثبات پیدا کند باز هم به حضور نظامی روسیه نیاز داریم.

وی افزود: دو پایگاه نظامی روسیه در سوریه ، برای تضمین توازن قوا در جهان ضروری است.

بشار اسد گفت: اکنون می توانیم بگوییم که آنچه در دور قبلی مذاکرات ژنو حاصل شده، آغازی برای ایجاد یک روش نظام‌مند برای مذاکرات موفق بوده است و اگر این روش را ادامه دهیم مابقی مذاکرات نیز موفق خواهد بود.

اسد تاکید کرد: مرحله انتقالی باید تحت قانون اساسی فعلی باشد و قانون اساسی آینده را پس از اینکه ملت سوریه به آن رای دادند، ارائه خواهیم کرد؛ مرحله انتقال سیاسی از نظر دمشق، انتقال از یک قانون اساسی به قانون اساسی دیگری است که ملت به آن رای داده باشند.

وی افزود: نوشتن قانون اساسی و آماده‌سازی آن چند هفته طول می‌کشد اما عملیات سیاسی که از خلال آن به بحث درباره این قانون اساسی خواهیم پرداخت، چه خواهد بود؟

اسد تاکید کرد سوریه برای «فدرالی شدن» آماده نیست.

بخش اول مصاحبه اسد با خبرگزاری اسپوتنیک سه شنبه شب (دیشب) منتشر شد (جزئیات بیشتر).

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است