منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 288714
گروه :خبر
13941201000901_PhotoA

رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه بایک شبکه تلویزیونی در آلمان، آتش‌بس در سوریه را «کورسویی از امید» خواند و تاکید کرد که دمشق به سهم خود به این آتش‌بس پایبند می‌ماند.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه برقراری آتش‌بس موقت در این کشور را «کورسویی از امید» توصیف کرد.

اسد در مصاحبه با تلویزیون (ARD) تأکید کرده است که دولت سوریه «به سهم خود» به آتش‌بسی که در این کشور برقرار شده، پایبند می‌ماند.

وی همچنین گفت معارضینی که سلاح خود را بر زمین گذاشته باشند، می‌توانند به «زندگی مدنی» بازگردند.

بشار اسد وضعیت مردم این کشور را از لحاظ کمک‌های انسانی فاجعه‌بار توصیف کرد. و در عین حال اینکه نیروهای وی از دسترسی مناطق تحت کنترل نیروهای شورشی به مواد مورد نیاز جلوگیری می‌کنند را رد کرد و گفت: «ارتش سوریه و شهرهای تحت کنترل آن از همین مناطق بمباران می‌شوند. در این صورت چطور می‌توان از دسترسی این نواحی به مواد غذایی جلوگیری کرد آن هم در صورتی که نمی‌توانیم جلوی دسترسی آنها به تسلیحات را بگیریم.»

رئیس‌جمهور سوریه ضمن اینکه از سیاست آلمان در زمینه پذیرش پناهجویان استقبال کرد اما گفت که آیا هوشمندانه نیست که به سوری‌ها کمک شود تا در کشور خود زندگی کنند به این ترتیب غرب باید تصمیم بگیرد که علیه تروریسم بجنگد و نه علیه کشور.

وی همچنین از دست رفتن استقلال‌ کامل کشورش به دنبال دریافت کمک‌ از ایران، روسیه و لبنان را رد کرد و گفت که این اقدامات در راستای مقابله با داعش صورت می‌گیرد و این کشورها (در واقع) از خود دفاع می‌کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند