منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹
شناسه خبر: 315468
گروه :خبر
422131073_109338

فرمانده لشکر 17امام علی بن ابی طالب(ع) قم در سوریه با بیان اینکه ذات انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: سازش ناپذیری از اهداف انقلاب اسلامی است لذا کسی تصور نکند که ما راه سازش با دشمنان را نمی دانیم هیهات که خادمان اسلام خیانت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ سرهنگ اسدالله گنجعلی فرمانده لشکر 17امام علی بن ابی طالب(ع) قم در سوریه در جمع دانشجویان علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه شهدای ما، عرفای ما هستند گفت: هجرت از خود، مجاهدت و پایبندی به عهد و پیمان از پایه های شهید شدن است لذا تا زمانی که هجرت از خود صورت نگیرد هجرت از تعلقات از جمله زن، فرزند و مال اتفاق نمی افتد.

 

فرمانده لشکر 17امام علی بن ابی طالب(ع) در سوریه قم  اظهار کرد: امام خمینی(ره) ضرورت ایجاد حکومت اسلامی را دفاع از ولایت فقیه قرار دادند لذا شهدا درراستای حفظ  انقلاب اسلامی تاکید کردند که به فرامین رهبری گوش فرا دهید تا گمراه نشوید که بهترین دوست شناس و دشمن شناس ایشان هستند.

 

گنجعلی با اشاره به تعابیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در خصوص جایگاه والای شهدای مدافع حرم تصریح کرد: شهدای مدافع حرم در زمان حیاتشان از اولیای الهی بودند اگر نبودند حرم حضرت زینب(س) با خاک یکسان بود و باید در همدان و کرمانشاه می جنگیدند در حقیقت شهدای مدافع حرم جان خود را برای کشور، دین و انقلاب فدا کردند و همه وابستگی ها را رها کردند  و شهادت در غربت از بزرگترین امتیازات شهدای مدافع حرم است.

 

وی افزود: جهاد یکی از درهای بهشت است  که خدا برای اولیا خاص خود گشوده و دفاع از حق تا مرز شهادت نشانه صداقت است شهادت دوستان نه تنها ما را از انتظار خارج نمی کند بلکه عهد و پیمانی که با خدا بستیم همواره برقرار است.

 

فرمانده لشکر 17امام علی بن ابی طالب(ع) قم در سوریه بیان کرد: هر جماعتی که  از حضور دشمن غفلت کنند در خانه خودشان مورد تهاجم قرار می گیرند و  شکست خواهند خورد لذا  دشمن را از دور باید دید و شناخت.

 

گنجعلی با شاره به دوران هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: قبل از جنگ هشت سال دفاع مقدس دشمنان کنار مرز استحکامات خود را مستقر کرده بودند اما برخی از سیاسیون در تهران گفتند خبری نیست تا زمانی که تهران بمباران شد و این نمونه ای از غفلت است که اگر دقت کرده بودیم این اتفاق نمی افتاد.

 

وی تاکید کرد:  اسلام خواهی، استکبار ستیزی، استقلال، دفاع از مظلومین، .پیشرفتهای فنی، علمی و اقتصادی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از اهداف انقلاب اسلامی است.

 

فرمانده لشکر 17امام علی بن ابی طالب(ع) قم در سوریه  گفت: امام خمینی(ره) فرمودند:جرم واقعی ما دفاع از اسلام است  که به تمام دنیا با قاطعیت اعلام می کنم اگر بخواهند در مقابل دین ما بایستند در مقابل دنیای آنان می ایستیم.

 

وی ادامه داد: تا  به کی  به جای مقابله با دشمنان اسلام از اسلحه گرم و قدرت غفلت نموده و با کارهای سازش کارانه با ابرقدرتها وقت می گذارید.

 

گنجعلی با بیان اینکه جمهوری اسلامی برای همیشه پناهگاه مسلمانان آزاد جهان است، اظهار کرد: کشور ایران بعنوان دژ نظامی، نیاز سربازان اسلام را چه در بعد عقیدتی و تربیت اسلام و چه در اصول و روش های مبارزه تامین می کنند و آموزش های لازم را در اختیار سربازان اسلام قرار می دهد.

 

این فرمانده با تاکید بر اینکه اسکتبار ستیزی ذات انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: جنگ، جنگ کفر است و تا زمانی که کفر و شرک وجود دارد مبارزه هست و سازش ناپذیری از اهداف انقلاب است لذا کسی تصور نکند که ما راه سازش با دشمنان را نمی دانیم هیهات که خادمان اسلام خیانت کنند.

 

وی توانایی کشور ناشی از وجود جوانان فداکار دانست و افزود: نباید نشست تا دشمن ما را غافلگیر کند بلکه باید دشمن را از دور دید و شناخت.

 

گنجعلی گفت: ایمان مخلصانه، جهاد فداکارانه، ذوب شدن در امر و نهی الهی، بی اعتنایی به زخارف دنیا، ایستادگی و حمایت از مظلومان و  نیز ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان در هر شریط و با وجود سختی از کلمات حکمت آمیزی است که در همه ادوار وجود دارد.

 

وی ادامه داد:  دبروز هشت سال دفاع مقدس در شمال غرب و جنوب غرب، سال 88 مقابله با فتنه در خیابانهای تهران، امروز در سوریه و فردا هر جایی که ولایت دستور دهند انجام وظیفه خواهیم کرد.

 

این فرمانده با اشاره به سخنان سردار سلامی، حضور مستشاری در سوریه را چهار سطح راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی و فنی عنوان کرد.

 

گنجعلی افزود: در سطح راهبردی از نظام سیاسی و دفاعی سوریه حمایت می کنیم زیرا ارتش سوریه نیاز به نوسازی و بازسازی دارد همجنین بسیج مردمی که در کشور وجود دارد در سوریه تشکیل و هردو را باهم هماهنگ کردیم.

 

وی بیان کرد: مشاوره به فرماندهان لشکرها و تیپ ها و آماده سازی ستون میانی جنگ در سطح عملیلتی، سطح تاکتیکی که به فیزیک رزم منتهی می شود و جوانان ما در سطح فرمانده گردانها به آنها مشاوره می دهند  همچنین سطح فنی که آمادگی تجهیزات و امدادو نجات را شامل می شود.

 

فرمانده لشکر 17امام علی بن ابی طالب(ع) قم در سوریه با بیان اینکه  گروههای مسلحین، داعش، احرارالشام و اانصره در سه لایه می توان قرار داد، گفت: لایه اول راس جریانات تکفیر وابسته به سرویس های اطلاعاتی کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس از جمله  ترکیه، عربستان و کشورهای اروپایی  است.

 

وی ادامه داد: مجاهدان فی سببل الله لایه دوم را تشکیل می دهند که عین مسلمان شهادت طلب و ایثارگر و به دنبال قربه الی الله هستند اما به هیچ گروه و حزبی وابسته نیستند و گروه خیلی بدی است اما گروه سوم به دلیل ماجراجویی، جهاد نکاح و مزدوری حضور پیدا می کنند و همه تحت عنوان شورای انقلاب سوریه، ارتش  ملی سوریه، ارتش  آزاد سوریه و جبهه آزاد اسلامی متحد شده اند.

 

این فرمانده با بیان اینکه جبهه اسلامی گروههای مختلفی از یک هزار تا دوازده هزار تشکیل شده است، اظهار کرد: احرار الشام ، سلفی و به شدت ضد شیعه است که کشور کویت  منبع اصلی کمک به این گروه است.

 

وی ادامه داد: گروه داعش، تکفیری و به شدت ضد شیعه هستند که  بیشتر در شرق سوریه مستقر شده اند و عربستان و امارات از منابع اصلی کمک به این گروه  می باشند.

 
گنجعلی افزود: جبهه نصرت که جز لایه دوم می باشند از گروههای مختلفی تشکیل شده است که در هر گروه یک رهبر معنوی و یک مرشد معنوی دارند که افکار افراد را تحت تاثیر قرار می دهند که رهبران آنان اردنی و عملیات انتحاتری از خصوصیات بارز آنان است که عربستان خبیث حامی معنوی و مادی این گروه می باشد.

 

وی با بیان اینکه تامین امنیت اسرائیل از اهداف آمریکا در سوریه است، گفت: با راهبرد تبدیل  جنگ برون تمدن به درون تمدن تا حدودی به این هدف خود دست یافت اما امیدوار هستیم که شکست خواهند کرد.

 

این فرمانده گفت: آمریکا، دشمنی از جنس ما که اهل عقیده، نماز، حهاد و عاشق شهادت چه در جبهه سوریه و چه در اینجا قرار داده است لذا باید هوشیار باشیم.

 

گنجعلی با بیان اینکه سوریه از نظر تعداد نیروی انسانی مشکل ندارد، اظهار کرد: سوریه  به دلیل سابقه استعماری و راحت طلبی از نظر اراده و روحیه دفاعی مشکل دارد.

 

وی  با بیان اینکه خاصیت استکبار مانع از اتمام جنگ در عالم اسلام و سوریه است، تصریح کرد: استکبار در راستای تامین امنیت اسرائیل جنگ تمدن برون و درون تمدن  را به راه انداخته است به گونه ای که هم اکنون خودشان در رفاه قرار دارند و مسلمانان را درگیر جنگ کرده اند.

 

فرمانده لشکر 17امام علی بن ابی طالب(ع) قم در سوریه خاطر نشان کرد: دشمنان از جنود شیطان می باشند و به حکم خدا دشمنان ضعیف هستند لذا کاری که برای خدا باشد هزینه دارد و اگر اعتماد به نصرت وجود داشته باشد نصرت قطعی است .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است