منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: 266000
گروه :خبر
13941013000333_PhotoA

«کمیته‌های هماهنگی محلی» سوریه اعلام کردند که پس از بیرون راندن داعش از اطراف سد «تشرین» در استان حلب سوریه توسط نیروهای کُرد، نیروهای آمریکایی در این منطقه مستقر شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، منابع خبری اعلام کرده‌اند که نیروهای زمینی آمریکا در حال حاضر در سد «تشرین» واقع در ریف شرقی حلب حضور دارند.

 اگر این خبر صحت داشته باشد به معنای نخستین استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه پس از آغاز بحران این کشور خواهد بود.

به گفته این کمیته‌ها، «نیروهایی که در حال حاضر کنترل سد تشرین- مشرف بر رودخانه فرات در شمال سوریه- را در دست دارند آمریکایی هستند و از شهر مسکونی که در غرب رودخانه فرات قرار دارد به عنوان پایگاهی برای خود استفاده کرده‌اند».

در بیانیه «کمیته‌های هماهنگی محلی» سوریه آمده است: «در حال حاضر این نیروها منتظر جنگ برای تصرف شهر منبج هستند که در غرب رودخانه فرات قرار دارد».

این در حالی است که حضور نیروهای آمریکایی مؤید اظهارات «مقامات ترکیه است که چندی پیش گفته بودند نیروهای پشتیبانی مردمی کُرد از قسمت غربی رود فرات عبور نخواهند کرد».

کمیته هماهنگی در سوریه 25 نوامبر سال گذشته اعلام کرده بود که سربازان و افسران آمریکایی وارد شهر کوبانی (عین العرب) شده‌اند و در 22 دسامبر با «نیروهای دموکرات سوریه» اتاق عملیاتی را در شهرک «مصرین» ‌واقع در ریف شمالی حلب تشکیل داده‌اند تا بتوانند کنترل سد تشرین را به دست گیرند.

برخی از گزارش‌های نیز حاکی از این است که عناصر داعش در حال انتقال جنگ افزارها و سلاح‌های سنگین خود از شهر منبج هستند.

برخی از منابع خبری نیز پیشتر اعلام کرده بودند که گروه داعش چندین راه در اطراف سد تشرین و بخش زیادی از این سد را بمب‌گزاری کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی