منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲
شناسه خبر: 359481
گروه :خبر
hyadripori
 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان :

استقبال کشاورزان هرمزگانی از طرح کشت مکانیزه گندم وکلزا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اظهارکرد:طرح کشت مکانیزه گندم وکلزا از سوی کشاورزان استان با استقبال خوبی روبرو شده است و این نشان از توجه بهره برداران به کشاورزی علمی می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ناصر حیدری پوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به هدف افزایش عملکرد محصولات گندم وکلزا گفت: توسعه سیستم های آبیاری نوین را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی افزود:با توجه به اینکه در کشور بالغ بر 35هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم آبیاری نوین مجهز هستند و در هرمزگان قریب به 1هزارو 200هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار کرد: گندم وکلزا از محصولات استراتژیک ومورد نیاز کشور هستند وامسال کشت این دو محصول برروی نوار تیپ در دستور کار قراردارد.

وی افزود:مهمترین مزایای کشت محصولات بر روی نوار تیپ استفاده ازسیستم آبیاری نوین مجهز ، افزایش 50درصدی عملکرد ، کاهش هزینه های کارگری و افزایش 50درصدی صرفه جویی در مصرف آب از  می باشد.

حیدری پوری تصریح کرد : سطح زیر کشت گندم در استان 13هزار هکتار است که سالیانه بالغ بر 62هزار تن محصول تولید می شود که هرمزگان در سطح کشور رتبه 27تولید گندم را دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تاکید کرد:شیرودی ، چمران ، سیروان  و چمران 2 از مهمترین ارقام گندم در استان هستند که شهرستانهای بندرعباس ، میناب ، رودان ، حاجی آباد ، بستک و پارسیان مناطق مهم تولید گندم در استان می باشند.

وی افزود: بیشتر محصول کلزا  در شهرستان رودان و حاجی آباد کشت می شود.

حیدری پوری بیان کرد : طرح کشت مکانیزه گندم وکلزا از سوی کشاورزان استان با استقبال خوبی روبرو شده است و این نشان از توجه بهره برداران به کشاورزی علمی می باشد و براساس برنامه ریزی های انجام شده باید ضریب مکانیزاسیون به بیش از 5/1برسد .

حیدری پوری خاطرنشان کرد: با توجه به خودکفایی در تولید گندم به دلیل برنامه ریزی مناسب وزرات جهاد کشاورزی در تولید محصولات استراتژیک کشور و بهره گیری کشاورزان از توصیه های فنی کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی می باشد.

 

انتهای پیام/م

 

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است