منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۱
شناسه خبر: 198728
گروه :خبر
13940325000202_PhotoA

طی 20 روز گذشته از راه اندازی صندوق پس‌انداز یکم تاکنون 4846 نفر تا دیروز افتتاح حساب کرده‌اند و بانک مسکن 873 میلیارد ریال جذب پس‌انداز کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، از زمان راه اندازی صندوق پس‌انداز یکم که مقرر کرده تا سقف 80 میلیون تومان وام مسکن پرداخت کند 20 روز می‌گذرد بنابراین طی گزارش که بانک مسکن ارائه کرده تا کنون استقبال خوبی از این صندوق صورت گرفته است.

طی 20 روز گذشته بالغ بر 4846نفر در صندوق پس‌انداز یکم افتتاح حساب کرده‌اند که در مجموع بالغ بر 873 میلیارد ریال جذب شده است.

پیشتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این نکته که از زمان آغاز افتتاح حساب پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن تاکنون 18 روز کاری گذشته است گفت: استقبال مردم از این صندوق بیش از انتظار ما بود و امیدواریم در آینده نیز از آن استقبال بیشتری بشود زیرا مردم برای این سپرده گذاری در این صندوق به زمان احتیاج دارند. به گفته وی، بانک مسکن در 18 روز کاری 78 میلیارد تومان جذب پس‌انداز کرده است و میزان پس‌اندازها روز به روز درحال افزایش است.

محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن نیز با بیان اینکه طی 18 روز از راه‌اندازی صندوق پس‌انداز یکم تاکنون حدود چهار هزار نفر افتتاح حساب کرده‌اند، گفت: از 6 ماه آینده استفاده از صندوق پس انداز یکم برای دارندگان حساب پس انداز جوانان فراهم می‌شود.

وی افزود: صندوق پس انداز یکم با هدف تقویت رژیم پس انداز به ویژه برای خانه اولی‌ها و متاهلین راه‌اندازی شد و تاکنون استقبال نسبتا خوبی از آن توسط مردم صورت گرفته است به طوریکه روزانه حدود 300 نفر برای دریافت تسهیلات صندوق پس انداز یکم به بانک‌ها مراجعه کرده اند.

بت شکن افزود: بر اساس برآورده انجام شده از زمان راه اندازی صندوق پس انداز یکم تا امروز حدود چهار هزار نفر برای دریافت تسهیلات از صندوق پس اندازی یکم افتتاح حساب کرده‌اند.

مدیر عامل بانک مسکن درباره تاثیر صندوق پس انداز یکم در تحرک بازار مسکن گفت: یکی از ویژگی‌های صندوق پس انداز یکم این است که انبوه‌سازان و سازندگانی که در گذشته پروژه‌های خود را متوقف کرده‌ بودند به امید افزایش تقاضا برای دریافت این تسهیلات از سوی متقاضیان نسبت به فعالیت پروژه‌های خود اقدام می‌کنند، بنابراین علاوه بر تقویت سمت تقاضا، بخش عرضه مسکن نیز با راه اندازی صندوق پس اندازی یکم تقویت می‌شود.

بت شکن گفت: امکان استفاده دارندگان حساب صندوق جوانان از امتیاز صندوق پس انداز یکم تا 6 ماه آینده فراهم می‌شود و شاهد اعطای تسهیلات به این متقاضیان از محل صندوق پس انداز یکم در سال جاری خواهیم بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است