منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲
شناسه خبر: 349838
گروه :خبر
رضا ترابی- جانشین ستاد پشتیبانی مردمی اربعین حسینی هرمزگان- رفتارنیوز- اربعین حسینی

جانشین ستاد پشتیبانی مردمی اربعین هرمزگان اظهار کرد: نمی خواهیم بگوییم چه نهادی یا رده ای کار را انجام می دهد اما بدنبال آن هستیم که با بسیج همه ظرفیت ها در امر ساماندهی مدیریتی کار و بهره مندی بیشتر زائران اربعین حسینی از خدمات پشتیبانی دراربعین ۹۵ گامی تاثیر گذار ازاقدامی واحد ویکپارچه شده مدیریتی درجهت رفع مشکلات و کاستی هایی که درسنوات گذشته بوده داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رضا ترابی جانشین ستاد پشتیبانی مردمی اربعین استان هرمزگان در گفتگو ی اختصاصی با رفتارنیوز، عنوان کرد: بهره مندی از ظرفیت های مردمی در ارائه خدمات و اسکان به زائران مراسم اربعین سالار شهیدان از مهمترین وظیفه ای است که برعهده ی ما می باشد.

وی در زمینه بسترسازی لازم در ارائه خدمات بهتر گفت: از جمله فعالیت هایی که باید انجام شود بکارگیری سازه های مناسب سریع النصب جهت ایجاد موکب ها و امکانات و تجهیزات رفاهی اولیه جهت اسکان و استفاده زائرین و بدنبال آن ارائه خدمات تغذیه، خدمات درمانی اورژانسی به زائرین اربعین حسینی(ع)  می باشد.

جانشین ستاد پشتیبانی مردمی اربعین استان هرمزگان بیان کرد: به منظور کمک و مساعدت به زائران عزیز بر اساس هماهنگی های بعمل آمده با ستاد باسازی عتبات عالیات مبادرت به ایجاد زائر سرا برای اسکان زائرین در شهر مقدس کربلا و نجف در دستور کار قرار دارد و از آنجائیکه بتوانیم در اربعین ۹۵ نسبت به ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زائران حسینی اقدامات مفیدتری از حیث پشتیبانی خدماتی و فرهنگی داشته باشیم هر هفته ستاد پشتیبانی مردمی اربعین با حضور کمیته های ایجاد شده جلسه هماهنگی برگزار خواهد کرد.

ترابی اظهار کرد: ستاد پشتیبانی مردمی اربعین استان هرمزگان با ریاست شخص استاندار می باشد که دراین راستا نقش ویژه ای را جهت ساماندهی ستاد پشتیبانی مردمی به عنوان عوامل اجرایی، جبهه مردمی انقلاب، ستاد عتبات عالیات و سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان به بسیج همه جانبه ظرفیت های استان می پردازند.

جانشین ستاد پشتیبانی مردمی اربعین هرمزگان به ایجاد بستر مدیریت واحد در خصوص ستاد پشتیبانی مردمی هرمزگان، عزم و اراده ی مشترک و یکپارچه در امر پشتیبانی کلان  اربعین ۹۵ را وصف ناشدنی عنوان کرد و افزود: استقبال همه قشرها در امر تقویت ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زائران حسینی مثال زدنی نیست کار مردمی و خود مردم دارند آن را اداره می کنند، مجموعه های مشترک سپاه و عتبات عالیات و جبهه مردمی انقلاب استان مدیریت و پشتیبانی کار را بعهده دارند.

ترابی در ادامه به برخی کمیته ها اشاره و خاطر نشان کرد: در ستاد پشتیبانی مردمی استان هرمزگان مسئولیت کل موکب ها با برادر حبیب بهادری می باشد و مدیریت یکی از موکب های ۱۰۰۰ نفری درشهر کربلا بخاطر پیش قدم بودن ستاد پشتیبانی مردمی اربعین شهرستان میناب به مسئولیتی برادر حبیب الله سهرابی به مردم آن شهرستان و زیر نظر مسئول کل موکب ها می باشد.

جانشین ستاد پشتیبانی مردمی اربعین به اینکه نمی خواهیم کار بسیار ارزشمند مردم عاشورایی محب اهل بیت را به اسم نهاد یا سازمانی گره بزنیم گفت: نمی خواهیم بگوییم چه نهادی یا رده ای کار را انجام می دهد اما بدنبال آن هستیم که با بسیج همه ظرفیت ها در امر ساماندهی مدیریتی کار و بهره مند شدن زائران اربعین حسینی از خدمات پشتیبانی در اربعین ۹۵ بتوانیم کمی از دین خود را به هم استانی های دغدغه مند تقویت روحیه فرهنگ عاشورایی استان و کشور ادا کرده باشیم.

وظایفی که ما به عنوان خدمتگذاران ستاد پشتیبانی مردمی به عنوان یک امر مهم باید به آن بپردازیم چنین است که بتوانیم برنامه ریزی، تامین منابع، اقلام و تجهیزات، ایجاد و راه اندازی موکب ها و ارائه خدمات به زائرین داشته باشیم.

ما موظف هستیم در زمینه انتقال کالا از مبداء تا مقصد و بالعکس برابر زمانبندی ستاد پشتیبانی اربعین و همچنین در زمینه جمع آوری کمک های مردمی بصورت واحد و یکپارچه عمل نمائیم تا مردمی که می خواهند از این فضای معنوی اربعین استفاده و  یا هرگونه کمک نقدی یا غیر نقدی داشته باشند کار برای آنان بصورتی روشن و مشخص شده اعلام گردد.

رضا ترابی در بخش دیگری از گفتگوی خود به شیوه انتقال کمک های غیر نقدی پرداخت و یادآور شد: درخصوص انتقال برنامه ریزی های متعدی صورت گرفته که  بنا داریم به شکلی مناسب کمک ها به زائران در موکب های هرمزگان و همه زوار حسینی اقلام و تجهیزات تحویل داده شود.

جانشین ستاد پشتیبانی مردمی اربعین در پایان به افتتاح حساب در بانک انصار با نام ستاد اربعین استان هرمزگان اشاره و گفت: کمک ها چه نقدی و غیر نقدی همه از عشق و ارادتی است که مردم ما به اهل بیت دارند می باشد و ما هر آنچه از جانب مردم عزیزمان اهداء گردد را می پذیریم اما بنا داریم برخی از خدمات را جهت تقویت هیات های مردمی عراق متمرکز و با در نظر گرفتن تمام جوانب کار تهیه نماییم.

مردم ما می توانند به شماره شناسه حساب 14527001-321042 به نام ستاد اربعین هرمزگان  کمک های نقدی خود را واریز نمایند و در این امر معنوی خود را سهیم نمایند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند