منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۱
شناسه خبر: 240702
گروه :خبر
13940805000080_PhotoA

در اولین روز از پانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب وین استقبال جوانان از ترجمه آلمانی نامه رهبر انقلاب به جوانان غرب مسئولان ایرانی را غافلگیر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اولین روز از پانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین با استقبال بی نظیر جوانان اتریش از نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپا آغاز شد.

در نمایشگاه بین المللی کتاب وین طی امروز که اولین روز نمایشگاه را رقم می زند، حدود سیصدنسخه از این نامه توسط جوانان روی گیشه غرفه برداشته شده است، این در حالی است که هنوز به شکل رسمی توزیع نامه آغاز نشده و جوانان مراجعه کننده خود این نامه‌ها را برداشته‌اند.

مسئولان ایرانی بر آن شده‌اند تا در مواجهه با این استقبال بی‌نظیر بازهم نامه را تکثیر کنند، البته ترجمه نامه به آلمانی جذاب را برای مخاطبان دو چندان کرده است.

نمایشگاه بین المللی کتاب وین با حضور بیش از 300 ناشر ساعت 18 روز چهارشنبه 20 آبان ماه افتتاح شد. این مراسم تا ساعت 24 به طول انجامید. طبق سنت هر ساله این نمایشگاه یک روز قبل از گشایش به روی عموم مردم (در واقع شب آغاز رسمی نمایشگاه) مراسم افتتاحیه به نام “شب طولانی کتاب” برگزار می شود. در این مراسم رییس نمایشگاه، معاون اجرایی، برخی نویسندگان و چهره های فرهنگی کشور اتریش به ایراد سخن پرداختند. ناشران، نویسندگان، اساتید دانشگاه، روسای پژوهشکده ها و انستیتوی علمی شرکت می کنند.

 در “شب طولانی کتاب” غرفه  موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران که به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه شرکت نموده است با استقبال جمع کثیری از علاقمندان اتریشی به ایران، زبان فارسی، ادبیات کلاسیک و هنر ایران زمین مواجه بود.

با همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ایران و موسسه نمایشگاه ها و بخش خصوصی نمایشگاهی از آثار گرافیکی سید عبدالکریم موسوی در این نمایشگاه برپا خواهد شد.

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با بیش از 200 عنوان کتاب در زمینه های ایران شناسی، هنر، ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر و پایداری، ادبیات کودک، دین و مذهب در این نمایشگاه شرکت نموده است. از دیگر اهداف این موسسه در این نمایشگاه دعوت از ناشران اروپایی برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است. نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا نیز به زبان آلمانی ترجمه و در بین جوانان بازدید کننده ازغرفه ایران دراین نمایشگاه توزیع خواهد شد. در این دوره از نمایشگاه نیز رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در وین نیز حضور دارد.

گفتنی است، پانزدهمین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب وین از 12 تا 15 نوامبر 2015 برابر با 21 تا 24 آبان ماه سال جاری در فضایی به مساحت هشت هزار و هشتصد متر مربع برگزار می شود.

این نمایشگاه به عنوان بزرگترین رویداد صنعت کتاب و ادبیات در اتریش محسوب می شود که مجری آن بخش خصوصی می باشد و در قالب شش بخش به عرضه تازه ترین کتاب های منتشر شده در زمینه آثار داستانی ،کتاب های آشپزی،کتاب های غیر داستانی ،ادبیات کودکان ونوجوانان و سفرنامه ها می پردازد . نمایشگاه بین المللی کتاب وین به مثابه جشنواره ای است که 300 برنامه در آن گنجانده شده و سالانه بیش از 40هزارنفر از آن بازدید می‌کنند.

هزینه ورودیه نمایشگاه 7 یورو است  که برای دانش آموزان و دانشجویان به صورت نیم بها و برای خانواده ها 13 یورو و برای افراد زیر 14 سال رایگان است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی