منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۳
شناسه خبر: 206194
گروه :خبر
صبر وشکیبایی

یک کارشناس مسایل اجتماعی با توجه به پایین آمدن آستانه ی تحمل و صبر جوانان گفت: با صبر و استقامت وتلاش می توان از خود پرستی به خدا پرستی و از جهل و نادانی به علم وآگاهی و از ذلت به عزت دست یافت .

آمنه غلام زاده کارشناس مسایل اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار هرمز با اشاره به اهمیت صبر و تحمل در برابر مشکلات گفت : افرادی که از این صفت ارزشمند بی بهره اند چه بسا کارهای مهمی را با شور واشتیاق آغاز می کنند و در اثر مشاهده کوچکتریت مانع تاب وتوان خود را از دست داده واز ادامه فعالیت باز می مانند و به افرادی بی اراده وکم تحرک تبدیل شده و در زندگی به موفقیتی دست نمی یابند.

 

این کارشناس مسایل اجتماعی گفت: کسانی که دارای روحیه استقامت و پایداری هستند در فراز و نشیب های زندگی و در مواجهه با سختی ها راسخ تر از گذشته گام بر می دارند و از رسیدن به هدف دست بر نمی دارند .

 

غلامی با بیان این‌که صبر و استقامت در موفقیت انسان و خصوصا نسل خوان اهمیت بسزایی دارد٬ افزود:‌ نقشی که صفت صبر واستقامت در موفقیت انسان در عرصه های گوناگون زندگی ایفا می کند ، نه به واسطه ی امکانات زیاد است ونه هوش واستعداد سرشار اگر کمی به زندگی بزرگان و شخصیت های برجسته که الگو و اسوه هستند نگاهی داشته باشیم می توانیم ثبات و پایداری و سخت کوشی در مراحله مختلف زندگی را ضامن پیشرفت و همچنین در هر کاری توکل به خدای و یاری خواستن از ذات پاکش را نباید فراموش کرد .

 

وی افزود: اگر چه صبر و استقامت در تمام صحنه ها و مراحل زندگی لازم وضروری است و اغلب افرادی که به مدارج عالی اخلاقی وعلمی دست یافته اند ، بافقر وتنگدستی رشد کرده اند در پرتو کار وتلاش وارداه ای استوار است که می توان سایه وحشتناک فقر وتنگدستی را از صحنه زندگی دور کرد .

 

غلامزاده ادامه داد: پاداش واجر کسی که برای تامین مخارج زندگی خود وعائله اش تلاش وکوشش می کند وروزی خود را از فضل خداوند در پرتو کار وکوشش می جوید ، از پاداش کسی که در راه خدا جهاد می کند ، بیشتر است.

 

این کارشناس مسایل اجتماعی با اشاره به میزان محبوبیت کار و تلاش نزد خداوند متعال، گفت:به همان میزان که کار وتلاش در نزد خدا وحبوب است ؛ به همان میزان تنبلی وسستی که عامل بسیاری از گرفتاری های فردی واجتماعی است منفور می باشد .

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است