منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
شناسه خبر: 357276
گروه :خبر
img_2189-1

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان اظهار کرد: کاهش ارتباط کلامی بین والدین و فرزندان به 17 دقیقه در روز را زنگ خطری با توجه به استفاده نامناسب از فضای مجازی در بین خانواده ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ زهرا یعقوب نژاد مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان در همایش خانواده و تکریم از بازنشستگان، گفت: نامگذاری 25 ذی الحجه به نام ” روز خانواده و تکریم  بازنشستگان ”  فرصت مناسبی است تا به نیازه های یک خانواده سالم و پایدار و بالنده توجه بیشتری شود و رسالت دستگاه های اجرایی نسبت به اجرایی کردن سیاست های کلان خانواده که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده بسیار مهم است.

وی افزود: در این راستا کاهش ارتباط کلامی بین والدین و فرزندان به 17 دقیقه در روز را زنگ خطری با توجه به استفاده نامناسب از فضای مجازی در بین خانواده ها است.

مدیر کل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان اظهار کرد: پایبندی به حریم خانواده و متعهد بودن زن و شوهر، نیاز به شادابی و نشاط درک تفاوت ها و تضادها ، تلاش برای تامین مایحتاج زندگی و جلوگیری از مصرف گرایی از جمله مواردی است که خانواده امروزی باید بیشتربه آن توجه داشته باشد.

یعقوب نژاد تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم حوزه زنان و خانواده در دولت تدبیر و امید، افزایش سرمایه های اجتماعی است که با دو مولفه اعتماد دوسویه و افزایش مشارکت اجتماعی در حوزه زنان و خانواده  به دست آمد و دو مولفه اعتماد و افزایش مشارکت زنان با استفاده از ظرفیت های بالقوه تشکل ها و نهاد های مدنی،  اجتماعی و سازمان های مردم نهاد در حمایت از برقراری عدالت جنسیتی در تمامی بخش ها و ابعاد از برنامه های کلان این حوزه است.

وی افزود:با اشاره به اقدامات موثر دولت در سند برنامه ششم توسعه نسبت به اهداف مهم برای تقویت جایگاه زنان و خانواده، دولت در خصوص اقدامات موثری با توجه به برنامه حوزه زنان و خانواده در استان ها برنامه ریزی کرده است.

یعقوب نژاد خاطر نشان کرد:  تعهدپذیری همسران در حفظ بنیان خانواده، بروز کردن فرهنگ صحیح مصرف در خانواده ها و ایجاد فرهنگ کار و تلاش و کارآفرینی در فرزندان از عوامل بوجود آورنده خانواده هایی سالم و در نتیجه داشتن جامعه ای موفق و پویاست.

در پایان این همایش از زنان  سرپرست خانوار موفق در زمینه اشتغال و توانمندی ، مادران در عرصه تربیت فرزندان موفق و  گروه همیار تجلیل شد.

 

انتهای پیام/ش

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی