منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
شناسه خبر: 188172
گروه :خبر
81568145-6382400

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به اینکه وزارت علوم و دانشگاهها به ابزار دست سیاسی کاران تبدیل شده است، گفت:استفاده سیاسی از دانشگاهها به بدنه علمی کشور آسیب می زند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با اشاره به افت علمی کشور گفت:زمانی که فضای کشور وارد مسائل حاشیه ای شود از رسالت واقعی خود عقب می مانیم و شاهد افت و کاهش عملکرد خواهیم بود.

وی اظهار کرد: وزارت علوم و دانشگاهها به ابزار دست سیاسی کاران تبدیل شده است که عقب ماندگی رشد دانشگاهها را در پی داشته است.

جراره با بیان اینکه وظیفه دانشگاهها تولید علم و تربیت عالم است، افزود: اینکه دانشگاهها ابزارسیاسی کاری شود و از افکار و صداقت دانشجویان سوء استفاده شود صحیح نیست.
وی تصریح کرد: اگر دانشگاهها را از مسیر اصلی خود خارج کنیم نمی توانیم به اهدافمان برسیم و باعث آسیب به بدنه علمی کشور خواهد شد.
عضو فراکسیون اصوالگرایان مجلس تاکید کرد: راهکار تقویت بینش سیاسی در دانشجویان توسعه کرسی های آزاد اندیشی است که مخاطبان با شنیدن اقوال مختلف راه صحیح را انتخاب کنند .

وی یادآور شد: در دوره گذشته از نظر علمی شرایط خوبی داشتیم و زودتر از انتظار به چشم اندار 20 ساله نزدیک شدیم که باید تلاشمان را بیشتر و موقعیت خود را در منطقه حفظ کنیم.

جراره تصریح کرد: اگر لحظه ای سرعت علمی متوقف و یا کند شود، خسارات جبران ناپذیری وارد می شود و سال ها عقب خواهیم ماند.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر به لحاظ سرعت تولید و شتاب علمی رتبه 16 را در دنیا داشتیم، گفت: کند شدن سرعت علمی وآموزشی باعث عقب ماندن از رقبا و همسایگان می شود که باید به آن توجه شود .

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه وزارت علوم باید دقیق تربر وضعیت علمی توجه کند، خاطر نشان کرد: باید با تلاش و عزم جدی افت علمی را جبران کنیم و با سرعت شتاب علمی کشور ادامه پیدا کند.

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی