منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۴
شناسه خبر: 285660
گروه :خبر
hormoz

معاون فرهنگی وزیر علوم با تشریح بخشنامه فعالیتهای انتخاباتی دانشگاهها گفت: طبق قانون استفاده تبلیغاتی کاندیداها و بهره گیری سلیقه ای از امکانات دانشگاه ها ممنوع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ معاون فرهنگی وزیر علوم با تشریح بخشنامه فعالیتهای انتخاباتی دانشگاهها گفت: طبق قانون استفاده تبلیغاتی کاندیداها و بهره گیری سلیقه ای از امکانات دانشگاه ها ممنوع است.

به گزارش مهر سید ضیاء هاشمی در خصوص بندهای بخشنامه هایی که در ارتباط با انتخابات به دانشگاه ها ابلاغ شده است، گفت: ما به طور مرتب جلسات توجیهی و هماهنگی با همکاران خود در دانشگاه‌ها برگزار می کنیم، در ارتباط با انتخابات نیز برگزاری این جلسات را از ۶ ماه پیش آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: در بخشنامه هایی که به دانشگاه ها ارسال شده، محور ما تاکید بر قانونمندی، توجه به قانون، تسهیل امور و تشویق بر مشارکت دانشگاهیان، زمینه سازی توسعه فعالیت تشکل های دانشجویی، اساتید و عموم دانشگاهیان بوده است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: در بخشنامه اخیر نیز چند محور را دوباره یادآوری کرده ایم، اول بر توجه به قانون تاکید کرده ایم، طبق قانون استفاده تبلیغاتی کاندیداها و بهره گیری سلیقه ای از امکانات دانشگاه ها ممنوع است.

وی ادامه داد: همچنین تاکید کرده‌ایم در قالب کرسی های آزاد اندیشی امکان گفتگو یا مناظره بین طرفداران کاندیداها یا نمایندگان گروه‌ها و سلایق مختلف فراهم شود و با حفظ تعادل و توازن و بدون هرگونه تبیعضی زمینه رونق و رشد مشارکت در انتخابات فراهم شود.

وی درباره اینکه آیا تا کنون گزارشی از دانشگاه ها مبنی بر عدم ارایه مجوز برای حضور چهره های انتخاباتی ارایه شده است افزود: تاکید ما این است که هیات های نظارت دانشگاه ها جلسات بیشتری را برگزار کنند و همچنین سرعت رسیدگی به تقاضاها را با رویکرد تسهیل گرانه بیشتری افزایش دهند.

هاشمی با بیان اینکه از طرفی دیگر نیز تاکید ما بر اجرای قانون است، افزود: البته تعیین مصادیق برعهده خود هیات های نظارت بوده و ممکن است در شرایطی برنامه ای پیشنهاد شود که امکان برگزاری آن و یا حفظ نظم آنجا نباشد، در آنجا دیگر تعیین مصادیق و تصمیم گیری در مورد مصادیق برعهده خود هیات نظارت است. ممکن است در این زمان جمع بندی دیگری انجام شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند