منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶
شناسه خبر: 208159
گروه :خبر
361448_755
 

گفتگو / کارشناس مسائل اجتماعی :

استفاده بانوان از لوازم آرایشی بیش از حد مجاز است

کارشناس مسائل اجتماعی استان هرمزگان آمارهای واردات لوازم آرایشی را نگران کننده دانست و افزود: آمارهای گمرکی نشان می‌دهد در سه ماهه اول سال جاری بیش از 110 میلیارد دلار هزینه لوازم آرایشی زنان ایرانی شده است .

بنی احمد،استاد دانشگاه های استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی  هرمز ؛ پیرامون مصرف خیره کننده  لوازم آرایشی در بین زنان و خصوصا دختران دانشجو گفت: هم اکنون ایران در جایگاه نخست مصرف کنندگان لوازم آرایشی در خاور میانه قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه  بیشتر مواد آرایشی از گمرکات و به صورت قانونی وارد کشور می شود ، خاطرنشان کرد: استفاده غیر متعارف از مواد آرایشی در بین بانوان و خصوصادختران متاسفانه  نمود بارزتری در دانشگاه‌ها پیدا کرده است که بسیار نگران کننده است و  مهم‌تر اینکه این حجم استفاده از لوازم آرایشی در بین دختران دانشجوی ایرانی در مقایسه با کشورهای اروپایی که از لحاظ فرهنگی متفاوت هستند جای بسی تامل دارد .

 

کارشناس ارشد علوم اجتماعی ، افزود: آرایش کردن بد نیست و استفاده‌های کوتاه مدت و بسیار کم این لوازم در مجالس عروسی و نزد محارم شاید ضرر خاصی ایجاد نکند. اما متأسفانه دیده می‌شود که عمده‌ی استفاده ای که از آن‌ها می‌شود، استفاده‌های غیردرست و نامفید است.

 

وی در ادامه بیان داشت: دلیل افزایش میزان واردات لوازم آرایشی در کشور هم می تواند همین مسئله باشد ، چرا که اگر قرار بود هر کس فقط به اندازه‌ی استفاده‌ی مفیدخود از این لوازم استفاده کند، قطعاً میزان خرید و واردات این لوازم کاهش پیدا می‌کرد.

 

بنی احمد با اشاره به مصرف بیش از حد مواد آرایشی در بین زنان ایرانی خاطرنشان کرد: آمارهای واردات لوازم آرایشی  نگران کننده است و آمارهای گمرکی نشان می‌دهد در سه ماهه اول سال جاری 110 میلیارد دلار هزینه لوازم آرایشی زنان ایرانی است .

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است