منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
شناسه خبر: 297806
گروه :خبر
پارک-دباغیان_016

با توجه به ورود گسترده میهمانان نوروزی به بندرعباس در سال های گذشته ، سعی می شود تسهیلات لازم با کیفیت و کمیت بهتری نسبت به سال های گذشته در اختیار هموطنان قرار گیرد. دست اندرکاران و متولیان گردشگری هرمزگان با مشخص کردن وظایف و مسوولیت های هر یک از بخش ها، آمادگی خود را برای ورود مسافران وهموطنان از جای جای استان اعلام کردند تا مسافران با خیال راحت بتوانند ایام تعطیلات خود را سپری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ هرمزگان با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان ازجمله 14جزیره مسکونی و غیر مسکونی، طبیعت گردشگری بکر و دست نخورده، ساحل نیلگون خلیج فارس، جنگل های حرا، آبشار و تالاب ها و چشمه های آب درمانی از دیرباز مورد توجه گردشگران ایرانی وخارجی بوده که نگاه هر مسافری را به سوی خود جلب می کند.

 

با توجه به ورود گسترده میهمانان نوروزی به بندرعباس در سال های گذشته ، سعی می شود تسهیلات لازم با کیفیت و کمیت بهتری نسبت به سال های گذشته در اختیار هموطنان قرار گیرد.

 

به منظور تأمین نظم و امنیت میهمانان و گردشگران و ارائه خدمات رفاهی مناسب به آنان تصمیم گرفته شده است که به غیر از محل‌های تعیین شده در مکان‌های دیگر از نصب چادر و اسکان جلوگیری می شود. در تعطیلات نوروز 3 هزار و 500 توقفگاه در کنار بوستان های و نوار ساحلی برای مسافران نوروزی آماده سازی شده است.

 

ظرفیت اسکان مسافران در بوستان های بندرعباس یک میلیون و 500 هزار نفر اعلام شده است. در صورت تکمیل ظرفیت در بوستان ها سایر سوله ها و بوستان های حاشیه ای شهر نیز آماده اسکان مسافران نوروزی است. ظرفیت محل‌های مجاز تعیین شده برای اسکان میهمانان در روزهای تعطیل نوروزی را نزدیک به 2 میلیون است.

 

بوستان های ولایت، دولت، غدیر، ورزش، خلیج فارس، جهانگردی، گلها، معلولین، کپشکن، دباغیان، کمپ اسکان انتهای بلوار خلیج فارس، شب و جهانگردی آماده پذیرایی از گردشگران است. برنامه ریزی های لازم برای پذیرایی از میهمانان نوروزی انجام شده است.

 

بحث ایمنی و امنیت میهمانان از جمله مواردی است که در دستور کار قرار داده شده است و در همین راستا در بوستان ها و ساحل بندرعباس با استقرار نجات غریق و سازمان آتش نشانی در تلاشیم از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

 

تعمیر سیستم های روشنایی، بازسازی و افزایش تعداد سرویس های بهداشتی، اختصاص غرفه های فروش مایحتاج روزانه و صنایع دستی، ایجاد نمازخانه های موقت و آماده سازی مساجد، بوستان ها، تشکیل گروه های نظارتی سازمان در تمام بوستان های اسکان و سازماندهی دست فروش ها برای میزبانی گردشگران نوروزی است.

 

دست اندرکاران و متولیان گردشگری هرمزگان با مشخص کردن وظایف و مسوولیت های هر یک از بخش ها، آمادگی خود را برای ورود مسافران وهموطنان از جای جای استان اعلام کردند تا مسافران با خیال راحت بتوانند ایام تعطیلات خود را سپری کنند.  در صورت شرایط بد آب و هوایی نیز سه سالن ورزشی و دو سالن مدرسه برای اسکان مهمانان در نظر گرفته شده است .

 

برای مسافران نوروزی که فرهنگی می باشند، مدارسی تعیین شده برای اسکان بهتر و راحت تر آنها با امکانات کامل. مدارس تحت پوشش ستاد اسکان به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

مدارس گروه «ویژه»: به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌های مجهز به تخت، فرش، یخچال، تلویزیون، وسایل گرمایشی و سرمایشی، پتو و بالش است. (حمام وآشپزخانه مشترک)‌ «مراکز پردیس دانشگاه فرهنگیان،‌ اردوگاه‌ها و مدارس»

مدارس گروه «الف»: به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌های مجهز به فرش، پتو، بالش، وسایل خنک کننده و گرمازا، یخچال و تلویزیون اختصاصی باشد (حمام و آشپزخانه مشترک).

مدارس گروه «ب»: به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌هایی مجهز به فرش، پتو، بالش، وسایل خنک کننده و گرمازا باشد. (یخچال،‌ تلویزیون، حمام و آشپزخانه به صورت مشترک باشد)

مدارس گروه «ج»: به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌های مجهز به فرش یا موکت و حتی الامکان پتو بوده و یخچال، اجاق گاز و تلویزیون به صورت مشترک باشد.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی