منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳
شناسه خبر: 220200
گروه :خبر
IMG-20150913-WA0053

روحانی اهل سنت هرمزگان با اشاره به پیرامون اکران عمومی فیلم محمد (ص) ساخته مجید مجیدی گفت: استفاده از ابزار ها و صناعات جدید بشری از جمله فیلم برای تبیین جایگاه اسلام و رسول ختمی مرتبت، نیاز امروز جهان اسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، شیخ علی ماهی گیر  علمای اهل سنت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ فیلم در خصوص حضرت عیسی (ع) و نزدیک به ۱۲۰ فیلم در مورد حضرت موسی (ع) ساخته شده که صرف نظر از نوع نگاه سازندگان آن مورد استفاده بشر امروز قرار گرفته است اظهارکرد:  این در حالی است که در خصوص زندگی پیامبر عظیم الشان اسلام و با محوریت شخصیت ایشان تنها یک فیلم ساخته شد و اتفاقا مورد توجه آحاد مسلمین است .
این روحانی مؤلف اهل سنت در خصوص فیلم مذبور دو دیدگاه مطرح است افزود : گروهی به تصویر کشیدن فیزیک، صورت و حتی صوت را به جای برخی شخصیت های جهان اسلام که دارای احترام و قدسیت ویژه هستند جایز نمی دانند بر همین اساس نیز در فیلم الرساله(محمد رسول الله) مصطفی عقاد نیز چهره و فیزیک شخصیت هایی از جمله پیامبر اسلام (ص) و خلفای راشدین نمایش داده نشده است .
شیخ ماهی گیر با اشاره به پیرامون اکران عمومی فیلم محمد (ص)  اضافه کرد :استفاده از ابزار ها و صناعات جدید بشری از جمله فیلم برای تبیین جایگاه اسلام و رسول ختمی مرتبت، نیاز امروز جهان اسلام است و به خوبی روشن است که امروزه از کانال های تلویزیونی و شبکه های سمعی و بصری برای تبلیغ اسلام در مقابل هجمات جهان کفر و الحاد استفاده می شود.
وی ادامه داد:در کنار فیلم محمد رسوالله  ، سریال هایی نیز از جمله امام علی( ع ) و روایت عشق در کشورمان ساخته شده که اگر چه صورت این شخصیت ها نشان داده نشده است ولی فیزیک افرادی که جای آنان بازی نموده اند به نمایش درآمده است و حتی سریالی در جهان اهل سنت نیز ساخته و نمایش یافته که در آن فیزیک و چهره ی شخصیت خلیفه دوم (عمر بن الخطاب) به نمایش در آمد. با این حال تفکری در جهان اسلام وجود دارد که نمایش صورت و فیزیک شخصیت های قدسی را بر نمی تابد.
وی بیان داشت :  سریالی به نام حسنین ساخته و نمایش یافته که در آن فیزیک و چهره ی دو شخصیت بارز جهان اسلام یعنی امام حسن و امام حسین رضی الله عنهما به نمایش در آمد در فیلم محمد(ص) نیز فقط تصاویری از دوران کودکی حضرت ختمی مرتبط به نمایش گذاشته شده است در هر صورت باید به دیدگاه های مختلف در این خصوص احترام گذاشت .
ماهیگیرخاطر نشان کرد: ترویج رسالت محمدی در قالب هر رشته هنری امری پسندیده و خوب است به شرطی که مخاطرات موجود در این عرصه نیز مد نظر قرار گیرد.
وی در پایان با آرزوی تأثیرگذاری مناسب این فیلم در مقابل هجمه های متعددی که در سنوات اخیر نسبت به اسلام و شخصیت پیامبر اعظم (ص) یادآوری نمود :هیچ اثر هنری بدون اشکال نبوده و نخواهد بود و نباید انتظار داشت که این فیلم نیز بدون ایراد باشد ولی نفس کار یعنی شناسایی شخصیت پیامبر اسلام (ص) و ترویج اسلام برای انسان امروز در قالب ابزارها و صناعات جدید به ویژه فیلم کاری درخور سپاس و تقدیر است.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است