منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۷
شناسه خبر: 244463
گروه :خبر

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: شبکه ملی اطلاعات باید دارای یک موتور جستجوی بومی باشد ولی اگر زمان یاری نکرد یا نتوانستیم باید موازی با اقدامات تولیدی جویشگر به سمت استفاده از سامانه‌های موتور جستجوی رقیب آمریکایی‌ها برویم.

به گزارش سرویس چند رسانه ای هرمز از تسنیم سردار غلامرضا جلالی، در ارتباط با دیدگاه سازمان پدافند غیر عامل کشور از راه‌اندازی دفتر جویشگری خارجی در ایران اظهار کرد: بالاخره نباید فراموش کنیم همواره نیازمند سامانه‌های پایه در فضای سایبری هستیم که یکی از آنها موتور جستجو است.

وی ادامه داد: طبیعتا موتورهای جستجو با معیارهایی نظیر “امکان دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی دنیا و “سرعت پردازش” رتبه‌بندی می‌شوند و بر این اساس هر کشوری به سمت بهترین سرویس جویشگر می‌رود اما راه‌حل اساسی برای ما اختیار کردن موتور جستجویی بومی در شبکه ملی اطلاعات است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: حال اگر زمان یاری نکرد یا نتوانستیم به چنین موضوعی دست یابیم، باید موازی با اقدامات تولیدی جویشگر به سمت استفاده از سامانه‌های موتور جستجوی رقیب آمریکایی‌ها برویم.

اوافزود: لذا حرکت اخیر وزارت ارتباطات در راستای ثبت و راه‌ادازی دفتر یاندکس روسی در تهران می‌تواند رویکردی همسو با این دیدگاه باشد.

جلالی در پاسخ به این سوال که همین موضوع ناقض امنیت نیست؟، گفت: امنیت مفهومی نسبی است و باید تمام تلاش خود را برای ارتقای سطح آن به کار گیریم؛ در حال حاضر هیچ امنیتی در زمینه موتورهای جستجو نداریم زیرا تمام استفاده‌ها منوط به گوگل و یاهو شده است.

وی معتقد است که با دیدگاه بکارگیری سامانه‌های موازی با رویکرد امنیتی، می‌توان موجب کاهش وابستگی و آسیب‌پذیری‌های احتمالی شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان