منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
شناسه خبر: 193664
گروه :خبر
13940120000190_PhotoA

رئیس ستاد انتخابات کشور از استعفای 22 نفر از مدیران عالی وزارت کشور به منظور شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،محمد حسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سؤال که تاکنون چه تعداد از مسئولان و مقامات وزارت کشور از جمله مدیران استانداری ها و فرمانداری‌ها برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا دادند گفت: با توجه به بخشنامه‌ای که از سوی وزیر کشور ابلاغ شد تمام مقامات و مدیران وزارت کشور که قصد شرکت در انتخابات مجلس را داشتند می‌بایست تا اسفند ماه سال گذشته استعفاء خود را تقدیم مقام بالاتر خود به جهت موافقت ارائه می‌کردند.

وی افزود: بر اساس این بخشنامه که هدف آن کاهش مشکلات اجرایی و دورکردن دولت از حاشیه‌ها در استفاده از منابع دولتی از انتخابات بود تاکنون 22 نفر از مقامات وزرات کشور شامل مدیران استانداری‌ها و فرمانداری‌ها از سمت خود استعفاء دادند که با تمام آن‌ها موافقت شده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به جزئیات این 22 نفر صریح کرد: 2 معاون استاندار، 6 مدیر کل،‌2 معاون مدیرکل،1 سرپرست دفتر آموزش و پژوهش استانداری،‌5 فرماندار، 4 بخشدار و 1 شهردار از جمله کسانی بودند که از سمت خود استعفا دادند.

مقیمی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا نامه درخواستی وزرات کشور و ستاد انتخابات مبنی بر برگزاری انتخابات الکترونیکی در 9 کلان شهر برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است یا خیر؟ اظهار داشت: نامه درخواستی مورد نظر با امضای رحمانی فضلی در 19 خرداد به شورای نگهبان ارسال شد.

وی خاطر نشان کرد: البته تا قبل از ارسال این نامه نیز وزارت کشور همکاری و تعامل‌های بسیار خوبی پیرامون بحث برگزاری انتخابات الکترونیکی و درباره سایر موضوعات دیگر با شورای نگهبان داشته است.

رئیس ستاد انتخابات کشور همچین گفت: در این نامه نوشته شده است با توجه به تصویب هیأت وزیران، وزرات کشور در نظر دارد انتخابات را در برخی شعب و کلان شهرها به صورت الکترونیکی برگزار کند. لذا خواهشمند است که شورای نگهبان نظر خود را پیرامون این موضوع اعلام کند.

مقیمی تصریح کرد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در 9 کلان شهر و در برخی شعب مورد نظر حتماً و باید به تأیید شورای نگهبان برسد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی