منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۱
شناسه خبر: 319971
گروه :خبر
756502
 

سوال هایی از جنس عموم مردم از وزیر اقتصاد؛

استعفای مدیر بیمه مرکزی و آدرس غلطی که به مردم داده شد!

نکته قابل تأمل اینجاست که وزیر محترم اقتصاد با این حرکت عملا همه ی انتقادات به این پرداخت ها را به سخره گرفت ؟از جناب طیب نیا سوال اینجاست اگر قصد برخورد ندارید چرا به مردم آدرس غلط می دهیم ؟ واقعا این انتصاب چگونه توجیه پذیر است؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، طبق آمار رسمی دولت ماهانه برای هشت و نیم میلیون نفر حقوق پرداخت می کند . عقلا و منطقا در چنین  سیستمی امکان هرگونه اشتباه وجود دارد . کنترل چنین سیستمی هرچند ممکن است ولی احتمال اینکه حق تعدادی از افراد نادیده گرفته شود و یا افرادی مبالغ بسیار بالاتر از استحقاق خود دریافت کنند ، کاملا متصور است .

چندی پیش ، انتشار فیش حقوقی برخی از مدیران ارشد بیمه مرکزی جنجال به پا شد . پرداختهای بسیار بالا که گاها مجموع دریافتی یک معاون برابر با دریافتی چندین سال یک کارگر می شد .
در این میان پس از انتشار خبر وزیر اقتصاد موضع گیری کرد و بعد از مدتی به سبب رسوایی فوق الذکر رئیس بیمه مرکزی استعفا نمود . حال بگذریم که این استعفا نه به خاطر ناراحتی از خطا بلکه به خاطر تکدر خاطر ساحت مقدس دولت تدبیر و امید بود ( طبق متن استعفا نامه مدیر مستعفی بیمه مرکزی) . مبالغی هم پول به حساب خزانه واریز گردید .

 

وزیر اقتصاد و مدیر بیمه مرکزی

 

تا اینجای کار قضیه قابل تحمل بود و می شد توجیه کرد که هرچند سخت ولی امکان دارد .
قسمت غیرقابل تحمل قضیه جایی بود که وزیر محترم با قبول استعفای رئیس کل بیمه مرکزی ، قائم مقام وی را به جای ایشان منصوب کرد . کسی که یکی از کسانی است که فیش حقوقی وی منتشر شده و از طرف افکار عمومی سخت در معرض اتهام است .  کسی که با قبول خطا مبلغی از دریافتی را به حساب خزانه واریز کرده است .
حال نکته قابل تأمل اینجاست  که  وزیر محترم اقتصاد با این حرکت عملا همه ی انتقادات به این پرداخت  ها را به سخره گرفت ؟از جناب طیب نیا سوال اینجاست اگر  قصد برخورد ندارید چرا به مردم آدرس غلط می دهیم  ؟ واقعا این انتصاب چگونه توجیه پذیر است؟

 

وزیر اقتصاد

 

 

در پاسخ باید گفت دو حالت متصور است . یا اینکه پرداختهای اینچنینی برای مدیران ارشد دولتی عادی است و رویه ای مسبوق به سابقه در دولت و  یا اصلا کار را اشتباه نمی دانند و در پی این انتشار به فکر تنبیه کسانی هستندکه فیش ها در معرض دید عموم قرار داده اند و یا این جریان را محلی مناسب برای تغییر یکی از مدیران نه چندان محبوبتان قرار داده اند!!
در هر صورت انتظار از وزرای دولت راستگویان این است که  با هر نیتی این انتصاب انجام شده با عذرخواهی از مردم این ولی نعمتان و صاحبان اصلی انقلاب ، فردی  منتصب شود  که لااقل درد  مردم مستضعف را  بفهمد . باید توجه داشته اعمال دولت فارغ از اینکه از چه طیفی باشد ، به پای نظام و انقلاب نوشته می شود . کاش دولت تدبیر و امید مردم را از اصل نظام ناامید نگرداند. کاش!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است