منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۸
شناسه خبر: 249774
گروه :خبر
image292282

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل برزیل به دلیل فساد کلان در فیفا و این فدراسیون از سمت خود موقتا استعفا داده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ فساد گسترده در فیفا و فو‌تبا‌ل آمریکای جنوبی این بار دامن رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل برزیل را گرفت و باعث شد دل‌نرو از سمت خود استعفا دهد.

 

استعفایی که دیگر مقامات فدراسیون فو‌تبا‌ل در این کشور معتقدند به صورت موقت بوده و فعلا مارکوس آنتونیو ویسنته به عنوان جانشین دل‌نرو انتخاب شده است.

 

دل‌نرو یکی از افرادی است که از سوی دادستانی آمریکا متهم به دریافت رشوه شده و یکی از افرادی است که در جریان ماجرای رشوه 200 میلیون دلاری دخیل بوده و به همین دلیل فدراسیون فو‌تبا‌ل برزیل تا مشخص شدن بررسی این پرونده با استعفای دلنرو موافقت کرده است تا فعلا ویسنته جانشین او شود.

 

دل‌نرو که اصالت ایتالیایی دارد چندی پیش از کمیته‌ اجرایی فیفا نیز کناره‌گیری کرده بود. او در سال 2012 جانشین ریکاردو تکسیرا دیگر عضو فاسد برزیلی شد که به اخاذی، کلاهبرداری، پولشویی و رانت متهم شده بود با محرومیت مادام العمر روبرو شد.

 

روماریو؛ ستاره سابق فو‌تبا‌ل برزیل یکی از منتقدان جدی دل‌نرو بود و عنوان کرده بود که این شخص باعث نابودی فو‌تبا‌ل برزیل شده و باید هر‌ چه‌ سریع‌تر از سمتش برکنار شود.

 

روماریو همچنین لایحه فساد در فدراسیون فو‌تبا‌ل را به پارلمان این کشور برد تا سیاسیون وارد قضیه فساد کلان در فدراسیون فو‌تبا‌ل برزیل شوند.

 

فیفا قرار است یک اصلاحیه مدون، جامع و کامل برای اداره تمام امور خود و اداره تمام فدراسیون‌های زیر نظر خود وضع کند که در آن اختیارات تمام روسای فدراسیون‌ها، مسئولان اجرایی و مسئولان فیفا محدود شده و نظارت دقیقی روی عملکرد آنها خواهد بود تا دیگر شاهد بروز فساد، تبانی و رسوایی در اداره محبوب‌ترین ورزش جهان شاهد نباشیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است