منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
شناسه خبر: 221924
گروه :خبر
23_6291
 

فرار مدیریتی شهرداران از یک جزیره؛

استعفای دومین شهردار قشم روی میز شورای شهر

هنوزجوهر استعفای تراب ذاکری شهردار سابق خشک نشده بود که متاسفانه روز گذشته ابراهیم رستم گورانی استعفای خود را تقدیم شورای شهر قشم نمود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  قشم آزاد ،اختلافات و نبود تعامل بین سازمان منطقه آزاد قشم با شهرداری قشم و همچنین نهاد های دیگر در این شهرستان در سال های گذشته مشهود بوده که این عدم تعامل مشکلات زیادی را به بار نهاده است که استعفای مدیران لایق یکی از این مشکلات است .

 

دوگانگی مدیریت شهری در قشم همچون سدی در برابر شهرداری برای خدمات رسانی به شهروندان قشم است اما در صورتی که شهردار از حمایت شورای اسلامی شهر برخوردار باشد و هر دو نهاد  بر یک برنامه جامع و سیاست گذاری واحد و تعامل با سازمان منطقه آزاد بخواهند در زمینه انجام امورات ذاتی شهرداری قدم بردارند می توانند خدمات خوبی را برای مردم برجای بگذارند.

 

آنچه در طول مدت خدمت شهردار سابق قشم قابل مشاهده بود سعی و تلاش مجدانه و داشتن طرح و ایده های امیدوارنه بود که نشان داد شهرداری اگر بخواهد می تواند حتی  با درآمد کمی که دارد اقدامات موثری را در شهر قشم داشته باشد .

 

البته با توجه به بیانیه استعفایی که در فضای مجازی به آقای ابراهیم رستم گورانی منسوب شده است گلایه و نقطه ضعف را می توان در جای دیگری دید و آن عدم تعامل و وفاق بین شورای شهر و شهردار است که حتی در چندیدن مرحله کار به استیضاح شهردار کشیده شده است .

 

گفتنی است ” بعد استعفای ذاکری با صدور حکمی ˈاحمد رحیمی هلریˈ را که هفته گذشته به سمت مسئول امور مالی شهرداری قشم منصوب شده بود، به عنوان سرپرست شهرداری قشم منصوب کرد و بعد از سه ماه با حضور مسئولین قشم ابراهیم رستم گورانی به عنوان شهردار قشم معرفی شد .

 

تراب ذاکری  شهردار اسبق قشم نیز در مورد این استعفا گفته است : خبر استعفای شهردار قشم که کمتر از ۹ ماه از فعالیت ایشان در این سمت بیشتر نمی گذشت برای اینجانب خبری تاسف برانگیز بود .

 

وی افزود : از آن مهمتر بیانیه شهردار محترم جناب دکتر رستم گورانی بود که اینجانب ضمن تائید خدمات ارزنده ایشان در همین مدت کوتاه ، از فحوای واژه ها و جملاتشان می شد اینگونه اسنتباط کرد که با ناراحتی و رنج استعفای خود را تقدیم شورای محترم کرده است .

 

شهردارسابق قشم می گوید : استعفایی که شاید خود مایل به آن نبوده است اما گویا آنطور که از بیانیه ایشان استنباط می شود راهی جز این در پیش نداشته است ، گرچه ای کاش تعامل بیشتری می شد و کار بدینجا ختم نمی گردید .

 

وی ادامه داد : آنچه که اینجانب در این مجال بر خویش لازم میدانم که بازگو کنم ذکر این نکته است که در وضعیتی که به اندازه کافی مدیریت کامل شهر توسط شهرداری قشم با هزاران مشکل روبروست و دوگانگی در نگرش و در عمل بر مدیریت شهر حاکم است ، برای خدمت ، رفاه ، عمران و آبادانی بیشتر شهر ، اضطرار و واجب است که بین شهردار و اعضای محترم شورای شهر وفاق و همدلی برقرار باشد نه اینکه در شرایطی که نیازمند وفاقیم بگونه ای عمل کنیم که بیشتر شبیه “گل به خودی زدن است” حال تفاوت ندارد این گل به خودی را ، شورا بزند یا شهردارآنچه بیشتر از هر مسئله ای مهم است وفاق و همدلی و وحدت است .

 

شهر قشم و شهروندان شریف قشم بیش از هر زمان دیگری برای رشد و پیشرفت قشم نیازمند وفاق و همدلی اند ، و مسئولان شهر باید سرلوحه این وفاق و همدلی باشند .

 

 

امیدواریم با توجه به گذشت دو سال از عمر شورای شهر قشم و دو سال باقیمانده ، اعضای شورا شهر بتوانند با استراتژی و برنامه ای روشن بتوانند جواب گوی رای  اعتماد مردم  باشند و کارنامه ای قابل قبول از خود برجای بگذارند.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است