منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۰۰
شناسه خبر: 329930
گروه :خبر
IMG_0059

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره با اینکه استان فارس آرزوهای پترکبیر را درسرمی پروراندگفت: درمقابل زیاده خواهی ها گردن ما کلفت تر از هر گردن کلفتی می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ محمد آشوری عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع مردم ۵ روستای غرب پارسیان در روستای فارسی با اشاره به لغو مصوبه الحاق ۵ روستای غرب پارسیان گفت: عدم انجام یک مصوبه بعد از سه سال و نیم به منزله لغو آن مصوبه است که در پایان دولت قبل با فشارهای سیاسی که برخی از سیاست ورزان استان فارس داشته اند به صورت خاموش چنین اتفاقی افتاد.

 

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان این که این گردهمایی نشانه رشد فرهنگی و بلوغ سیاسی هرمزگان است، گفت: امروز شما ثابت کردید که همدلی و همراهی اجازه نفوذ را به هیچ احدی نخواهید داد.

 

آشوری افزود: ماجرای دست‌اندازی به گاوبندی مربوط با سال های اخیر نیست و به سال هایی باز می‌گردد که بنده در معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان بودم،نقطه شروع این حرکت بود وبه حمدالله انسجام آن روزدر دفع این آسیب مؤثر بوده است.

 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به فکرهای خیالی مسئولان استان فارس گفت:یک زمانی مسئولان فارس ادعا می کردند که ما باید به آب های نیلگون خلیج فارس دست یابیم که من در پاسخ به آنها گفتم که شما آرزوهای پترکبیر را در سرمی پرورانید واگرپتر کبیر به آرزوهایش رسید شما هم خواهید رسید.

 

وی ادامه داد:آن روزاین اقدام در تعرض به استان هرمزگان وبوشهر ناکام ماند ولی پی درپی این اتفاقات دنبال شد تا اینکه به انتهای دولت سابق رسید که می گفتند کل شهرستان گاوبندی باید به استان فارس ملحق شود و ما در جواب گفتیم که یک وجب خاک را نیز نخواهیم داد.

 

آشوری عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس دلایل کارشناسی گردن ما از درمقابل سخنان کارشناسی وقانونی باریک تر از مو ولی درمقابل زیاده خواهی های گردن ما کلفت تر از هر گردن کلفتی می باشد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد:در دفاع از حقوق مردم این استان که به نجابت و غیرت شهره اند یک قدم عقب ننشسته ایم ونخواهیم نشست .

 

وی گفت: باید درس بگیریم که از هر تهدیدی باید فرصتی ساخت و ایجاد منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در پارسیان فرصتی برای شکوفایی اقتصادی ومعیشت این منطقه از دل تهدید اخیر است که می‌تواند سبب رشد و توسعه استان و کشور ایران اسلامی شود.

 

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:در جهت دفع این آسیب پیشنهاداتی را خدمت مقام معظم رهبری ارسال کرده ایم تحت عنوان تأسیس منطقه آزاد در شهرستان گاوبندی که توسط رئیس دفتر مقام معظم رهبری ارجاع داده شد به شورای عالی امنیت ملی ودر کنار آن با رئیس جمهور نیز صحبت هایی را مطرح کرده ایم و از آنجا نیز ارجاع داده شد به شورای عالی مناطق آزاد که خود گامی در جهت مچاله کردن مصوبه غیرکارشناسی که مورد نارضایتی مردم این منطقه شده است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان