منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۰۹
شناسه خبر: 368095
گروه :خبر
ostandari1

موضوع جدی اختلاف بین نماینده هرمزگان و استاندار که از ماهها پیش بر سر موضوع بیکاری و وضعیت اشتغال جوانان موجب شده که این اختلاف به رسانه ها کشانده شود و در کنار این مهم طرفداران آنها نیز وارد مناقشه شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بروز اختلافات میان استانداران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی امری است که در اکثر استان های کشور سابقه دارد و این کش و قوس های سیاسی و اختلافات به میان مردم و جامعه نیز کشیده شده است.

اختلاف نظر بین استاندار هرمزگان و نمایندگان مردم این استان در دو سال اخیر در حال تکرار است که شروع این اختلافات در دولت تدبیر و در دوران ریاست جاسم جادری و ابوالقاسم جراره نماینده مربوط به مجلس نهم بود که می توان جدی ترین اختلاف استان دانست که کل فضای استان هرمزگان را در بر گرفت.

هر چند که ابواقاسم جراره مجالی برای حضور در عرصه مجمع نمایندگان استان هرمزگان پیدا نکرد ولی این روزها در محافل مختلف استان حکایت از اختلاف جدیدی بین منتخب مردم در مجلس دهم و استاندار هرمزگان دارد.

موضوع جدی اختلاف بین نماینده هرمزگان  و استاندار که از ماهها پیش بر سر موضوع بیکاری و وضعیت اشتغال جوانان استان است موجب شده که اختلاف احمد مرادی و جاسم جادری به رسانه ها کشانده شود و در کنار این مهم طرفداران آنها نیز وارد مناقشه شوند.

موضوع اختلاف که بر سر نرخ بیکاری در هرمزگان آغاز می شود که بنا بر این امر احمد مرادی با بیان نرخ 30درصدی بیکاری با واکنش و انکار استاندار مواجهه می شود و استاندار هرمزگان با رد این آمار میانگین نرخ بیکاری در استان هرمزگان 11درصد اعلام می کند و اظهار کرد : آمار بیکاری در جوانان  بالای 15 سال 25درصد است و در  شهرستان بشاگرد شاهد نرخ بیکاری  53درصدی می باشیم.

وی با اشاره به آمار بالای بیکاران دانشجو در استان اظهارکرد:نرخ بیکاری در استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما به نسبت میانگین کشوری آمارها مقبول تر است.

در ادامه احمد مرادی با واکنش استاندار هرمزگان اعلام می دارد:مسؤولان آمار بیکاری استان را 11 درصد اعلام کرده‌اند در حالی که حداقل آمار بیکاری هرمزگان 33 درصد است و آنها نبایستی آمار اشتباه به مردم بدهند چراکه آمار پایه و اساس برنامه‌ریزی است.

اما بعد از پافشازی نماینده مردم بندرعباس استاندار هرمزگان سکوت کرده و این باراسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور وارد عرصه شده و نرخ بیکاری در استان را 11/8 درصداعلام می کند که نرخ بیکاری جوانان در کشور دو برابر می داند.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: اقتصاد چالش های بسیاری را دارد که در هر کدام از آن ها یک ظرفیت های ویژه ای دارند که بحث بیکاری یکی از چالش های است و برای همه مردم جامعه که نمی توانند به راحتی از زندگی شان حرکت کنند.

احمد مرادی نیز در ادامه به رییس جمهور و وزیر کشورتذکر خود را اعلام می دارد که اینگونه آورده است:
تذکربنده به رییس جمهورمحترم وزیر کشوراست؛ امروز پس از 37سال از انقلاب مردم هرمزگان با مشکلات فراوانی مواجه هستند، و هیچ کس از حقوقشان دفاع نمی کند. براساس شواهد موجود ومستند نرخ بیکاری در استان   30 درصد است .وضعیت روستاییان بسیار بغرنج شده است ،مهاجرت از روستابه شهر سیر صعودی پیدا کرده  است.آقای رییس جمهور هرمزگانی ها مانند همه مردم آزاده از تبعیض و بی عدالتی رنج می برند متاسفانه بی تدبیری و بی عدالتی جلوی توسعه و پیشرفت هرمزگان را گرفته است .

آقای رییس جمهور، انتخاب استانداران نباید براساس خوش خدمتی انتخاباتی باشد، بیاد داشته باشید استانداران نقش اساسی دارند بایستی از نیروهای کاردان  و باتجربه وعادل استفاده شود .جناب آقای وزیر کشور دراین معادله،  هرمزگان را خوب ندیده اید مردم هرمزگان با احساس پاک به شما رای دادند  وشما خیلی زود مردم را فراموش کردید.

با انتصاب استاندار ضعیف و ناکارآمد ،توسعه هرمزگان را عقب انداختید .اگرهرمزگان استاندار قوی داشت جوانان مجبور نمی شدند از فرط بیکاری به کرایه کشی و قاچاق  ودستفروشی بروند . الومینیوم با آنهه ثروت موجب فلاکت وبدبختی  نیروهایش نمی شد.اگر استاندار هرمزگان قوی و کارامد بود تیمهای ورزشی دچار ناامید ویاس نمی شدند .

اقای رییس جمهور اطلاع دارید استاندار شما تاب و تحمل انتقاد را ندارد واگر کسی انتقاد منصفانه کرد تلاش می کند با دروغ گویی و اتهام اورا از صحنه خارج کند .اطلاع دارید نه تنها  اصولگریان  که اصلاح طلبان نیز از شرایط استان شرمنده هستند تا دیر نشده هیاتی به استان اعزام و وضعیت نابسامان استان را سامان دهید .

این بار حامیان دولت تدبیر و امید بدون ذکر هر گونه نام و نشانی وارد عرصه شده و در قالب انتشار جوابیه ای این تذکر مرادی بی جواب نمی ماند؛

متن این جوابیه به شرح زیر است:

شرایط روحی روانی حاکم بر آقای احمد مرادی را درک می کنیم به همین دلیل صحبت های ایشان ارزش جوابگویی ندارد. به نظر ما پرداختن به حواشی، گرفتن فرصت خدمت از خدمتگذاران و هدر دادن انرژی است و با توجه به توفیقات حاصله در ارائه خدمات به مردم شریف هرمزگان که هر روز عیانتر می شود ناشی از سردرگمی دلواپسان و مهره های سوخته سیاسی و حذف شده تلقی می نمائیم.

تعابیر معاون اول محترم رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان و وزرای محترم دولت تدبیر و امید در تقدیر از خدمات انجام شده در طی سه سال گذشته بر یاوه گوئیهای افراد معلوم الحال که به دلیل وامداری به صاحبان ثروت و دارای منافع مادی و مفسدان اقتصادی که در تحقق وعده های انتخاباتی ناکام مانده اند خط بطلان کشیده است.

سرنوشت پیشینیان برای افراد عصبی مزاج که جز ابراز حملات هیجانی و احساسی هنری ندارند عبرت آموز است. دوران موج سواری و پوپولیستی و شعار دادن گذشته است کسانی که در تحقق وعده های انتخاباتی خویش امروز کم آورده اند نمی توانند با زیر سوال بردن زحمات دیگران برای خود مفری پیدا کنند بهتر است در تعامل با خدمتگذاران مردم از دیگر نمایندگان که تجربه و سابقه آنها بیشتر است درس بیاموزند و راه درست را پیدا کنند.

امیدواریم مجبور نشویم از زد و بندهای صورت گرفته و هزینه های انتخاباتی سرسام آور بعضی ها که بر مصالح مردم معامله کرده اند پرده برداری کنیم!

 

index

انتشار این جوابیه از سوی استانداری با واکنش مجمع  نمایندگان هرمزگان همراه می شود و موجب ارائه نامه ای به وزیر کشور در حمایت از احمد مرادی می شود.

براساس این نامه مجمع نمایندگان هرمزگان با انتقاد از انتشار مطالب کذب و خارج از ادب و نزاکت تاکید می کنند  که استاندار هرمزگان اشرافیت خود را بر زیر مجموعه از دست داده است.

 

index

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد