منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۹
شناسه خبر: 196109
گروه :خبر
image288932

اسامی 20 شهید زنجان در عملیات کربلای چهار برای نخستین بار از سوی پایگاه خبری – تحلیلی موج رسا منتشر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، استان زنجان با تقدیم 3 هزار شهید در دوران دفاع مقدس نقش بی بدیلی را داشته است، امروز هم تدفین شهدایی که تازه تفحص شده در مناسبت های مختلف در استان زنجان صورت می گیرد.

اما تفحص 175 شهید غواص دست بسته موجب شده تا مردم و مسئولان زنجانی نیز به دنبال شهدای غواص و مفقودالاثر زنجان در بین این شهدا باشند.

دل ها گواهی می دهد دو شهید زنجان در بین این شهدای گرانقدر باشند، اسم شهید سیداصغر احمدی و شهید رضا بیگدلی ناخود آگاه ذهن ها را به سوی شهدای غواص دست بسته اما گره گشا می برد، همرزمان این غواصان نیز در دل خود هر روز عملیات کربلای 4 و خاطرات همرزمان شهید خود را مرور می کنند، خدا را چه دیدی، شاید همین روزها چشم انتظاری زنجانی ها برای در آغوش گرفتن دو فرزند دیگر شهر غواصان دریا دل به پایان برسد.

اما شهیدان خان علی ابراهیمی،سید اصغر احمدی،بهمن اسکندری،باب الله امیر خانی،علی اصغر بیات،رضا بیگدلی،علیرضا بیگدلی،حسین حبیبی،مسعود حسنی،یوسف خوئینی،اکبر سعادتی،حسین سلیمی،ناصر شهبازی،احمد عبدی،عیوض علی محمدی،عباس قربانی،منصور قهرمانی،قاسم محمدی،یعقوب علی محمدی، عباس منتخبی و علیرضا بیگدلی شهدای استان زنجان در کربلای چهار محسوب می شوند.

شهدای غواص زنجان نیز در این عملیات سید اصغر احمدی،علی اصغر بیات،رضا بیگدلی،حسین حبیبی،مسعود حسنی،یوسف خوئینی،اکبر سعادتی،احمد عبدی،عباس قهرمانی،منصور قهرمانی،قاسم محمدی و یعوب علی محمدی بودند.

تنها دو شهید مفقوالاثر این عملیات سید اصغر احمدی و رضا بیگدلی هستند که احتمال می رود در جمع 175 غواص شهید تازه تفحص شده باشند.

در عجبم در شهری که حتی به دریا راه ندارد، چگونه می شود غواصان دریا دلش در دوران دفاع مقدس ستاره می شوند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است