منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۲
شناسه خبر: 199420
گروه :خبر
tahajome-farhangi

کارشناس سیاسی گفت:تابان فکر و اندیشه در دانشگاه ها کم نیست اما ابزارهای ارتباطی برای ارسال فرهنگ به جوامع خارجی وجود ندارد لذا حوزه و دانشگاه ها حوزه های نرم افزاری جامعه را برای رقابت با نظام فرهنگی غرب تقویت کنند.

محمود دارابی، کارشناس سیاسی و استاد دانشگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب(مدظله العالی) در جمع اساتید دانشگاهها گفت: در گذشته جنگ ها جنبه نظامی و سخت افزاری بود اما امروزه نبرد بین جوامع به رقابت علمی، اقتصادی، فرهنگی ، اجتماعی و نرم افزاری تبدیل شده که در فضای مجازی با استفاده از تکنولوژی ارتباطاتی مفهوم پیدا می کند.
وی اظهار کرد: صنایع ارتباطی مانند اینترنت، ماهواره ها، شبکه های مجاز ومدیریت تکنولوژی از عرصه های مهم جبهه فرهنگی غرب در برابر شرق است و به عنوان کالای وارداتی مورد استفاده جوامع شرقی قرار می گیرد.

دارابی افزود: شرق دنیا بویژه خاورمیانه از تکنولوژی ارتباطی کمتر برخوردار است و در اختیار نداشتن هیچگونه مدیریت صنایع ارتباطی برای جوامع شرقی ضعفی بزرگ است.

وی تصریح کرد: جریان فرهنگی یکسوی باعث روانه شدن اطلاعات از جوامع غربی به شرق شده و نشان می دهد که با سلطه فرهنگی و پدیده امپریالسم فرهنگی مواجه هستیم.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه تابان فکر و اندیشه در دانشگاه ها کم نیست اما ابزارهای ارتباطی برای ارسال فرهنگ به جوامع خارجی وجود ندارد،بیان داشت:با همکاری میان حوزه و دانشگاه ها حوزه های نرم افزاری جامعه را به عنوان ابزاری برای رقابت با نظام فرهنگی غرب تقویت کنیم .

 

وی با اشاره به اینکه بهترین اساتید ایرانی هستند و بهترین دانشگاه ها در ایران است، افزود:باید به کمک حوزه های علمیه، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان به کمک ابزار های اطلاع رسانی جمعی فرهنگ ایرانی را به دنیا معرفی کنیم.

 

دارابی با بیان اینکه باید با تولید علم و حمایت از شرکت های دانش بنیان  فرهنگ غنی ایرانی و تمدن طلایی اسلام به جهان معرفی شود، خاطر نشان کرد:با استفاده از دستاوردهای ارتباطی و اطلاعاتی مانند رسانه های جمعی و مردمی در توسعه و نشر علوم و فنون تلاش کنیم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است