منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۸
شناسه خبر: 338558
گروه :خبر
803570

مدرس حوزه استان هرمزگان عنوان کرد: از 26دستگاه، فقط نیروی انتظامی به وظابف خود در طرح عفاف و حجاب عمل کرد اما سایر دستگاهها یا به وظیفه خود عمل نکردند یا اینکه فقط به جنبه های تئوریک آن بسنده کردند.

معظمه گودرزی، مدرس حوزه و دانشگاه استان هرمزگان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با بیان اینکه پوشش های مختلفی در متن جامعه رواج پیدا کرده است گفت: در حالت واقع بینانه 50درصد از پوشش  رایج در جامعه با مبانی اعتقادی اسلامی همخوانی ندارد و باعث آسیب مبانی دینی و اعتقادی می شود.

 

مدرس دانشگاه استان با تاکید بر اینکه رواج پوشش های نامناسب در جامعه با مبانی اعتقادی سازگاری ندارد ، اظهار کرد: اگر پوششهای نامناسب جامعه را مورد ریشه یابی قرار دهیم متوجه می شویم که این فضا برخواسته از فضای سایبری( اینترنت، ماهواره و غیره) حاکم برخانه و جامعه است.

 

گودرزی تصریح کرد: فضای مجازی یله و رهای ما باعث شده است که ندانسته بر روی پوشش جامعه اثرات نامناسبی را بگذارد و از طریق فضای مجازی ما، حیا بین جوانان ذبح شده است چون در فضای مجازی تنهایی حکومت کرده،جوانان از آن الگو می گیرند و پس از آن وارد محیط خانواده و جامعه می شود.

 

وی افزود: در گذشته راه حل و پیشنهادات مختلفی در خصوص عفاف و حجاب مطرح شد که با دستور اکید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)  شورای عالی مجازی تشکیل شد اقدام قابل مشهودی در برابر خوراک فضای مجازی که عفاف و حجاب در جامعه و بخصوص حیای جوانان را مورد تیر راس قرار می دهد صورت نگرفت.

 

مدرس حوزه استان بیان کرد:  با توجه به اینکه جوانان مدطلب و تنوع طلب هستند و الگوی فراگرافته از فضای مجازی را در محیط خانواده و جامعه به نمایش می گذارند همواره شاهد موارد بی حجابی در جامعه هستیم.

 

گودرزی با اشاره به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی  26 دستگاه و ارگان را در موضوع طرح حجاب و عفاف موظف کرده بود، گفت: از 26دستگاه، فقط نیروی انتظامی به وظابف خود در طرح عفاف و حجاب عمل کرد اما سایر دستگاهها یا به وظیفه خود عمل نکردند یا فقط به جنبه های تئوریک آن بسنده کردند و چون نیروی انتظامی به برخوردهای قهری متوسل شده بود به نتیجه دلخواه منجر نرسیدند.

 

وی اظهار کرد: دو نهاد تربیتی خانواده و آموزش و پرورش از نهادهای موثر در موضوع عفاف و حجاب هستند که هریک از این دو نهاد بنا به وظایف خاص خود باید نقش خود را به نحو مطلوبی ایفا نمایند به کونه ای که در سیستم آموزش و پرورش معاون تربیتی و پرورشی، مشاور مدرسه و معلمان دینی با خلاقیت های خود می توانند طرح های مناسبی متناسب با جامعه هدف خود ارائه دهند.

 

مدرس  دانشگاه استان هرمزگان با بیان اینکه محور خودکنترلی حجاب و عفاف از سه زاویه تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: غیرت آقایان، عفت خانمها و حیای هر دو از زاویه های مثلت خود کنترلی هستند که بایستی عفاف و حجاب را در جامعه بوجود بیاورند که غیرت آقایان حلقه گمشده این مثلت است لذا به مادران خانواده پیشنهاد می کنم که به امر حجاب و عفاف رسیدگی کنند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر