منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
شناسه خبر: 177891
گروه :خبر
3542

جای جنگ در جهان هرگز خالی نمی شود؛ گاهی چوب و چماق، زمانی شمشیر و نیزه، وقتی توپ و تانک و مسلسل، برهه ای شیمیایی و هسته ای و عصری از جنگ سخت فاصله گرفته می شود و هجوم شخصیتی و هویتی انجام می شود.

جای جنگ در جهان هرگز خالی نمی شود؛ گاهی چوب و چماق، زمانی شمشیر و نیزه، وقتی توپ و تانک و مسلسل، برهه ای شیمیایی و هسته ای و عصری از جنگ سخت فاصله گرفته می شود و هجوم شخصیتی و هویتی انجام می شود. جنگ نرم با بحران های روحی و روانی و مبارزات خیلی خطرناک فرهنگی شکل می گیرد و محاسبات دولتمردان را بهم می زند ؛ جنگی که اینک انسانیت را لگد مال می کند و لازمه اش اندکی سیاست و هزینه و میدانش هم ذهن ، نگرش واندیشه آدم ها است. برای اینکه خانواده ها را تخریب، عزت نفس را نابود و شرافت و شعور را به سُخره بگیرد. جنگی که پیروز نبرد غنایم زیادی می برد و بازنده تمام داشته ها ، تاریخ و توانش را از دست می دهد.

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز وقتی شمیم مهدوی وبلاگ نویس و نخبه استان هرمزگان ازخود می گوید؛

شناسنامه شمیم ؛                                    

شمیم مهدوی

فرزند اول خانواده                                                         

  پدر؛ علی

 مادر؛ فاطمه

زاد روز؛ ۱۲ آذر ماه ۱۳۷۵                                                                    

خواهران؛ شبنم، شمسا و زینب

محل تولد؛ بندرعباس

عنوان؛ مدیر وبلاگ شمیم کشار؛ دهستانی در حدود ۵۰ کیلومتری غرب بندرعباس- مرکز استان زر خیز هرمزگان- از توابع شهرستان خمیر .

وجه تسمیه کشار؛کشار بر گرفته از دو کلمه زیبای کشت و کار است.در دوران قدیم به علت فراوانی کشاورزی و کشت و کار بخصوص کشت فصیل نخل به این منطقه تاریخی و دهستان فرهنگی که بیش از ۱۰۰ نفر فرهنگی دارد، کشار لقب دادند .

مسئولیت های مهدوی؛از سال ۱۳۸۵ وب نویسی را آغاز کرد و یکسال بعد با راه اندازی و مدیریت وبلاگ شمیم کشار فعالیتش را در فضای مجازی به صورت جدی اعلام کرد. وی مدیر شبکه وبلاگی ساحل حرا شهرستان خمیر، عضو کانون وبلاگ نویسان استان هرمزگان، خبرنگار افتخاری پایگاه خبری هرمز و همکار افتخاری پایگاه خبری جنوب ایران،عضو بسیج رسانه استان و عضو شورای فرهنگی روستای کشاربالا است .

افتخارات مهم؛وبلاگ نویس برتر نخستین دوره وبلاگ نویسی روستایی در استان گلستان به سال ۱۳۹۱هجری شمسی، وبلاگ نویس برتر استان به انتخاب کانون وبلاگ نویسان هرمزگان، کسب عنوان وبلاگ برتر کشورتوسط وبلاگ شمیم کشار با مدیریت وی از سوی سایت روستا های ایران  (سال۱۳۹۲)،وبلاگ نویس برتر هرمزگان، شهروند برتر کشار از سوی دهیار و شورای این منطقه، (سال ۱۳۹۳)؛ قبولی تمام دوران تحصیل تا مقطع دیپلم با معدل بیست جز سال آخر که ۱۹ و چهل و چهار صدم شد ولی آن چند صدم هم به خاطر اینکه یکسال جهشی خوانده است .

اهداف اساسی؛خدمت به نظامی که خیلی مقدس و محبوب بوده و هست به عنوان سربازی در  جنگ نرم مهمترین هدفم است. قطعا معرفی زادگاهم و خدمت به همشهریانم از دیگر اولویت های مهمم محسوب می شود .

فعالیت های فرهنگی؛ایجاد سامانه پیامکی روستا، اجرا و برگزاری مراسم ها و جشن ها، انجام مسابقه های پیامکی، پوشش خبرها، عکس ، جاذبه و مشکلات روستا و  حلقه اتصال مردم و شورا

دلخوشی های یک دختر ۹ ساله روستایی چه بود؟ شاید دلخوشی های یک دختر بچه آنهم در روستا بازی های پر هیاهوی کودکانه  و درس باشد اما من دنیای بزرگتری داشتم؛ وقتی وارد فضای مجازی شدم و نام زادگاهم را در گوگل جستجو کردم جایش را خالی دیدم.این موضوع فکر مرا مشغول کرد که چرا نباید ما در این فضا جایی نداشته باشم.به کمک پدرم وبلاگ شمیم کشار را راه اندازی کردم و رسالت نخست آن که همانا معرفی کشار بود پرداختم .

دلگرمی ها و دلسردی های شمیم کشار؟تمام دلگرمی هایم این است که به همراه شورا و دهیار دهستان، سهمی در آبادانی و خدمتگزاری به زادگاهم داشته باشم و دلسردی هایم نیز باز می گردد به عدم حمایت قشری خاص که امید دارم روزی هیچ دلسردی نداشته باشم .

 دغدغه ها و دلمشغولی های این دختر ۱۸ ساله وبلاگ نویس کدامند؟مثل سایر جوانان پر نشاط وطن افکار بزرگتری دارم.می دانم اکنون دیگر زمان جنگ گرم پایان یافته اما کینه  و کدورت دشمنان نسبت به ما  و مملکت اسلامی مان پایانی ندارد .

 اینک که نوع جنگ به سرد خطرناک تبدیل شده و دشمن با ایجاد ماهواره و شبکه های اجتماعی به جنگ ما آمده است ما نیز می بایست پا پس نکشیم و به فرموده ولایت فقیه- مقام معظم رهبری – در این جبهه برای سربلندی میهن عزیزمان همت بگماریم .

من نیز از ۹ سالگی در خط مقدم این جبهه هستم تا به نوبه خودم از هستی و کیان میهن عزیزمان دفاع کنم .

خیرین و چهره های تاثیر گذار کشار؟ سید عبدالرحیم کاظم پور، محمد آذر سخن، حاج عبدالرحمن مراد، احمد  محمدی چمردانی (خیر)، حمید راستخانه(رییس شورای شهر) و عبدالقادر مسعودی(دهیار) که چند آب انبار،  چند باب مسجد، غسالخانه را ساختند ودر تعمیرات مدارس  و درمانگاه بافت فرسوده مشارکت داشتند .

تکلیف شما ، مردم، اهالی رسانه و هنرو مسئولان در سال همدلی و همزبانی چه می تواند باشد؟

من معتقدم باید تلاش اهالی رسانه و هنر و مردم در راستای  تحقق شعارسال باشد. این پیام عزیز، مباحث بسیار ارزشمندی دارد و ماموریت بزرگی  بخصوص برای اهالی رسانه در رابطه با اعتماد سازی بیشتر بین ملت و دولت تعریف می کند.آنچه امید و آرزوی قلبی من است ایجاد وحدت رسانه ای در استان و کشوربرای جامه عمل پوشاندن به انتظارات رهبر فرزانه مان است .

ناگفته هایی که باید گفت؟من گفته های را می گویم که بارها گفته شده ولی انگار گفته نشده و آن نیز ارتقاء کشار به بخش و اتمام پروژه های نیمه تمام است که مهمترین دغدغه مردم کشار هستند و می بایست همه مردم و مسئولان برای تحقق این هدف همدل و همزبان باشند .

واقعیتی که حتما دوست دارید مطالعه کنید؛شاید فکر می کنید این دختر جوان و موفق در یک خانواده مرفه (از نظر اقتصادی) و تحصیلکرده بزرگ شده ووالدینش حتما  استاد حوزه یا دانشگاه، معلم، دکتر، مهندس و یا بازرگان، کارخانه دار و … هستند اما واقعیت چیز دیگری است. پدرش اگر چه کارگر ساده  دیپلمه ای در شرکت کشتی سازی است اما خط زیبایی دارد و مهمتر از همه این که نگرش زیبایی داشته و دارد. بهترین دوست ، مشوق ، مشاورو سرمشق دخترانش بوده و الفبای خدمت را به فرزندان آموخته است .

مادرش نیز به هنر بدون جایگزین خانه داری  مشغول است و همچنان زری بافی می کند.اما مادری مشفق و معلمی اندیشمند و خوش بیان برای دخترانش است .

 این را عنوان کردم که بگویم تاثیر یک خانواده خوب می تواند شاهکار کند اگرچه سطح تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا نباشد. ولیکن سطح شعور و نوع نگرش می تواند تعیین کننده خیلی از نیکی و بدی ها باشد و اغلب موفقیت های بزرگ به همت خود شخص رقم می خورد و لاغیرکه در این گفت و گو دیدیم که این اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور