منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
شناسه خبر: 240906
گروه :خبر
image458291

بیش از 2 سال از روی کار آمدن دولت یازدهم می گذرد. دولتی که از روزهای پیش از انتخابات ریاست جمهوری نیز شعار خود را بر اساس دوستی با کشورهای دنیا تنظیم کرده و سیاست تنش زدایی در روابط خارجی را در پیش گرفته بود. در این مسیر مذاکرات ایران و کشورهای 5+1 نیز تا جایی پیش رفت که توافق هسته ای در قالب برجام صورت گرفت و اهالی دولت همچنان بر روابط دو و چند جانبه با کشورهای دنیا تاکید دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ غرب همان غرب است و نگاهش به ایران همان نگاه خبیثانه و دشمنانه ای که اگر یک راه نفوذ یا روزنه ای برای بر هم زدن اوضاع داخلی کشور پیدا کند، بدون شک دریغ نخواهد کرد. حالا در این مسیر دولت ایران در اختیار حسن روحانی باشد یا محمود احمدی نژاد. برای غربی ها روحانی و احمدی نژاد فرقی ندارد. آنها کاری به غرب زدگی یا غرب ستیزی افراد ندارند و آنچه در غایت نهایی در سر می پرورانند، براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

بیش از 2 سال از روی کار آمدن دولت یازدهم می گذرد. دولتی که از روزهای پیش از انتخابات ریاست جمهوری نیز شعار خود را بر اساس دوستی با کشورهای دنیا تنظیم کرده و سیاست تنش زدایی در روابط خارجی را در پیش گرفته بود. در این مسیر مذاکرات ایران و کشورهای 5+1 نیز تا جایی پیش رفت که توافق هسته ای در قالب برجام صورت گرفت و اهالی دولت همچنان بر روابط دو و چند جانبه با کشورهای دنیا تاکید دارند.

در این مسیر اما رهبر معظم انقلاب در طول ماه های اخیر و پس از توافق ایران و کشورهای غربی در قالب برجام بر موضوع مقابله با نفوذ غربی ها تاکید کردند و خواستار جلوگیری از نفوذ دشمن در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … شدند. موضوعی که این روزها به نظر می آید اهالی و یاران دولت یازدهم، آن را توهم توطئه می پندارند. این در حالی است که در طول هفته گذشته اتفاقاتی رخ داد که توجه به آنها می تواند به دولت یازدهم درس های بزرگی بدهد. درس هایی که همواره در داخل کشور از سوی مقام معظم رهبری گوشزد شده بود.

اپیزود اول: دروغ پراکنی در ماجرای تجمعات تبریز و ارومیه

عصر روز یکشنبه بود که از برخی شهرهای شمال غربی کشور و مناطق آذربایجان و ترک زبان خبر رسید که تجمعاتی در پی حرکت ناشایست برنامه فیتیله شبکه دوم سیما انجام شده است. این تجمعات البته در شرایطی بود که از چند روز قبل برخی از وابستگان به جریان های ضد انقلاب در قالب گروهک پان ترکیسم شیطنت های خصمانه خود را آغاز کرده و با سوء استفاده از احساسات مردم آذربایجان، اقدام به دعوت مردم برای برگزاری تجمع کردند.

هنوز تجمع چند صد نفره در شهرهای تبریز و ارومیه آغاز نشده بود که رسانه های بیگانه و معاند اقدام به انتشار اخبار مربوط به این رویداد کرده و دروغ پردازی ها و تعمیم دادن تجمعات به سراسر کشور را آغاز کردند. نمونه بارز این دروغ پراکنی ها نیز شبکه و سایت فارسی زبان بی بی سی بود که با اخبار جعلی خود، سعی در بزرگ کردن ماجرا داشت.

دروغ پراکنی ها و موج سواری روی احساسات مردم از اقداماتی بوده که همواره توسط رسانه های غربی، به خصوص شبکه های فارسی زبان انگلیس نشین صورت گرفته و این بار نیز در ماجراهای تبریز، یکبار دیگر ثابت شد که انگلیسی ها جز خباثت، دیدگاه دیگری نسبت به ایران ندارند و همواره در پی روزنه یا جرقه ای برای نفوذ به داخل ایران و برهم زدن اوضاع داخلی کشور هستند. از همین رو این مسئله یکبار دیگر درسی به مسئولان دولتی داخل کشور داد تا متوجه این موضوع باشند که غربی ها قابل اعتماد نیستند.

ترجیح مجلس شراب به صرف ناهار با روحانی

در جدید ترین ورژن تحقیر از سوی اروپایی ها، رئیس جمهور فرانسه ضیافت نهاری را که قرار بود هفته آینده با سفر روحانی به پاریس برای رئیس جمهور ایران ترتیب داده شود، لغو کرد!

 ایران از فرانسه خواسته بود که در این ضیافت شراب سرو نشود وغذای حلال روی میز باشد. اولاند رئیس جمهور فرانسه نیز با این پاسخ که شراب جزئی از فرهنگ فرانسه است. میهمانی نهار برای روحانی را لغو می کند.

فرانسه بلافاصله برای تحقیر جدید به رئیس جمهور پیشنهاد حضور در یک میهمانی صبحانه را می دهد. در عرف دیپلماتیک شان مقام رئیس جمهوری یک کشور نیست که از سوی میزبان به صرف صبحانه دعوت شود در حالی پیشتر به ضیافت نهار دعوت شده بود.

گرچه ظاهرا تیم ایرانی، حضور در میهمانی به صرف صبحانه را نپذیرفته است اما شاید این اقدام فرانسه درس مهمی به دولت یازدهم برای دوری از سهل اندیشی و خود کم بینی داده باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان