منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۳
شناسه خبر: 185702
گروه :خبر
image259577

رسانه های معاند نظام در خبرها و گزارش های اخیر خود درخبری تامل برانگیز با دستاویز قرار دادن حکم اعدام، سازمان ملل را نگران تضییع حقوق بشر درایران می داند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا رسانه های معاند از جمله بی.بی.سی، رادیو فردا، دویچه وله، صدای آمریکا و … در خبرهای خود آورده اند: کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی تازه، افزایش شدید تعداد اعدام‌ها در ایران طی هفته‌های اخیر را محکوم کرده و از حکومت ایران خواستند تا مجازات اعدام را کنار بگذارد.”

اما دربررسی اجمالی این خبر خواننده به وضوح درمیابیم که نه تنها این رسانه ها و نه کارشناسان حقوق بشر با اعدام مشکل ندارند بلکه با نوع ایرانی آن مشکل دارند. باید دید آنچه که مورد اعتراض این دسته ازمعترضین قرار گرفته است، دقیقا درچه قالبی قابل بیان است.

اگر متعلق اعتراض صرفا قتل نفس است، چرا فریاد این رسانه ها در کشتار بیرحمانه مردم یمن، فلسطین، عراق، سوریه، افغانستان و سایر کشورهایی که به زورگویی آمریکا “نه ” گفته اند، شنیده نمی شود؟ اگر اعتراض به حکم اعدام است، چرا به کشورهایی که درصدر لیست اعدام کنندگان قرار دارند نظیر چین عربستان وخود آمریکا ،متعرض نمی شوند؟

اگر اعدام خوب نیست، پس چرا نسبت به اظهارعلنی مقامات سعودی مبنی بر اعدام آیت الله شیخ نمر در آینده ای نزدیک واکنشی نشان نمی دهند؟

برای این رسانه های مدعی دفاع ازحقوق بشر و کرامت انسانی باید گفت آنچه که در ایران واعدام به سبک ایرانی جالب توجه است درچند مورد خلاصه می شود:

  1. کلیت اجرای احکام مجازات کیفری که متضمن بقای جامعه ای ملتزم به قانون وسیر مدون وسازماندهی شده به سمت رفع ناهنجاری ها ونابسامانی های اجتماعی است. قطعا معترضین به حکومت اسلامی در صدد ناتوان نشان دادن این نوع حاکمیت در تامین امنیت اجتماعی و روانی وانتقال این طرز تفکر دربین مردم هستند. قطعا ایران خواهد توانست با نشان دادن جامعه ای عاری از جنایات اجتماعی مدل حاکمیتی خود را به عنوان الگو ویک آرمان شهر قابل دسترسی به افکارعمومی دنیا نشان دهد  و  صرف نظر از اینکه دولت های دیگر چه خواهند اندیشید، اما اندیشه ملل متاثر از این نوع حاکمیت درمرور زمان خواهد توانست دلها را متمایل به اسلام وحکومت اسلامی کند.
  2. هدف دیگر از هجمه تبلیغاتی برعلیه اعدام به سبک ایرانی تبرئه آن دسته از کسانی است که مجرم سیاسی هستند و این رسانه های وابسته به استکبار و استعمار می خواهند با فرار به جلو، حکومت ایران را وادار به عقب نشینی دراجرای بعضی از احکام اعدام کند.

هدف هرچه که باشد برای غرب قابل دسترسی نیست، چرا که ایران به عنوان یک جامعه مدنی نسبت به رفتار مردم و مسئولینش ضابطه مند عمل می کند. ایران هم مثل سایر دولت های دیگر برای تامین امنیت مردم کشورش چه درجرایم سیاسی و چه جرایم امنیتی طبق قانون مدون خود که اتفاقا مبتنی برآموزه های الهی ونه تجربیات فردی است عمل می کند.

البته باید به رسانه های معاند یادآوری کرد که بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، از سال  1976 تاکنون حدود یک هزار و 400 نفر در آمریکااعدام شده اند که البته هزاران نفر دیگر نیز همچنان در صف اعدام هستند و حکم اعدام خود را دریافت کرده اند.

بر این اساس، حدود 34 درصد از افراد اعدام شده در این مدت سیاهپوست بوده اند که البته بسیاری نیز بعدها مشخص شده بی گناه بوده اند اما به دلیل تعصب نژادی حاکم در هیئت منصفه دادگاهشان که همگی سفیدپوست بوده اند، با حکم اعدام مواجه شده اند. این رقم 34 درصد در مقایسه با 13 درصد سیاهپوستان کل جمعیت آمریکا آمار نسبتا بالایی است که جای بسی تأمل دارد.

در این میان، ایالت تگزاس با 515 مورد اجرای حکم اعدام در تمام این مدت رتبه نخست را در میان ایالت های آمریکا به خود اختصاص داده است. اوکلاهما با 111 مورد در رتبه بعدی قرار دارد و پس از آن ویرجینیا با 110 مورد قرار گرفته است. این سه ایالت بیش از نیمی از تمام اعدام های آمریکا را در مدت حدود 35 سال گذشته به خود اختصاص داده اند.

آرمان های انقلاب اسلامی در حمایت از محرومین از یک سو و شرایط ویژه منطقه از سوی دیگر لزوم تسریع در خدمت رسانی به منطقه را بیش از پیش حیاتی می نمایاند. شاهد این مدعا نیز عملکرد خود ضد انقلاب است که همواره از فعالیت هایی از این دست به شدت نگرانند به گونه ای که گروه هایی که در جهت سازندگی و آبادی منطقه می کوشند همیشه یکی از اهداف اولویت دار عملیات های تروریستی و یا تخریب روانی آنانند.

به نظر می رسد فضاسازی رسانه‌های وابسته و معاند جمهوری اسلامی ایران علیه آرای قوه قضاییه به ویژه حکم اقدام با عنوان نقض “حقوق بشر” از اقداماتی است که پس از شکست ننگین فتنه صهیونیستی ـ آمریکایی ۸۸ به ‌طور جدی توسط مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی پیگیری شده و می شود و در این مدت به لطف پروردگار و زیر سایه مقام معظم رهبری، تمامی این حربه‌ها و دشمنی‌ها با شکست مواجه شده و چیزی جز ننگ و خواری عاید ضد انقلاب نشده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند