منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۴
شناسه خبر: 215591
گروه :خبر
image352248

در حالی که بعد از واکنش‌ها به ورود مک‌دونالد به کشور انتظار می‌رفت، دولتی‌ها قدری به خود آمده و زمینه ورود شرکت‌های معتبر و سرمایه گذاری آن‌ها در کشور را فراهم کنند اما شواهد موجود گویای واقعیت‌های دیگری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، “با به ثمر رسیدن برجام شاهد جذب بیشتر سرمایه‌های خارجی خواهیم بود” این آخرین وعده ای بود که حسن روحانی هفته گذشته در سفر استانی خود به همدان در بین خبرنگاران داد البته این پایان کار نیست و وی بارها در طی دو سال اخیر از رونق اقتصادی و ورود تکنولوژی‌های روز به ایران صحبت کرده است.

این اظهار نظرها به حدی در بین وزیران و مدیران پایین دستی هم، تکرار شده است که مردم را در یک حالت انتظاری عجیبی قرار داده، که هر روز هم بر شدت آن افزوده می‌شود.

در این میان ورود و خروج هیئت‌ها خارجی که عمدتاً اروپایی بوده‌اند هم تاکنون منفعتی برای ایران نداشته و تنها شاید هزینه‌های میزبانی بوده که بر گردن ایران مانده است.

شاید در این مدت تنها شرکت مک‌دونالد که در عرصه فست فوت فعالیت می‌کند، به صورت جدی خواستار حضور در ایران شده است که نشان دهنده دیپلماسی قوی و گشایش‌های اقتصادی برای ملت ایران است به طوری که تنها ساندویچ آمریکایی بود که مردم ایران نخورده بودند که به لطف گشایش‌های ایجاد شده توسط دولت، امکان پذیر شد!

درحالی‌که بعد از واکنش‌ها به ورود مک‌دونالد به کشور انتظار می‌رفت، دولتی‌ها قدری به خود آمده و زمینه ورود شرکت‌های معتبر و سرمایه‌گذاری آن‌ها در کشور را فراهم کنند اما شواهد موجود نشان می‌دهد که بعد از صنعت ساندویچ حالا نوبت به صنعت آواز و موسیقی است که در دوران پساتحریم در کشور مانور بدهند.

چند روزی است که خبر حضور دانیل بارن بویم رهبر ارکستر فیلارمونیک برلین، که یک شهروند اسرائیلی است در کشور شنیده می‌شود، هرچند که حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت ارشاد آن را رد کرده و می‌گوید: وزارت ارشاد در راستای اصول، مبانی و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی با حضور هر هنرمند یا گروهی از هر جای دنیا که ارتباطی با رژیم صهیونیستی دارند، مخالفت قطعی می‌کند؛ بر همین اساس سفر ارکستر آلمانی منتفی شد.

در این میان این سؤال مطرح است که آیا به‌راستی زمان آن نرسیده که دولتی‌ها با نگاه مختصر به شعارهای خود به‌خصوص درزمینهٔ اقتصادی، پاسخ مناسبی به انتظارات خودساخته خود در بین بدهند؟

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است