منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۹
شناسه خبر: 283464
گروه :خبر
index

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: اردوی راهیان نور یکی از مهمترین رخدادهای فرهنگی قوی در راستای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ امین مکی زاده جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان در گفتکو با خبرنگار هرمزپرس؛ با بیان اینکه ترم تحشیلی جاری آغاز شده است، گفت: برگزاری اردوی راهیان نور یکی از مهمترین رخدادهای فرهنگی قوی در راستای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

وی با شاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: هدف از برگزاری اردوی راهیان نور، ترویج وتبیین فرهنگ و معارف انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و انتقال هنرمندانه آن به اندیشه ، باور و منش دانش جویان است لذا نیازمند توجه جدی مسئولان در سطوح مختلف کشوری ،استانی و دانشگاهی می باشد.

 

 

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: زنده کردن نام و یاد شهدا صرفا اظهار علاقه به شهدا نیست بلکه باید این علاقه در عمل و زندگی انسان هم تبلور یابد.

 
مکی زاده تصریح کرد: دانشجویان باید تحت قالب اردوهای راهیان نور شرایط 8 سال دفاع مقدس را درک کنند و آن را با شرایط موجود کشور در جهان و منطقه تطبیق دهند که وظیفه خود را به عنوان دانشجو پیدا کنند و راه شهدا را ادامه دهند.

 

وی یادآور شد: شهدا برای ماندگاری انقلاب جان خود را فدا کردند و وظیفه ی سنگین و امانتی عظیم را بر دوش دانشجویان را گزاردند  لذا دانشجویان باید این وظیفه سنگین را که با خون هزاران شهید به دستشان رسیده را شناخته و در راستای گام برداریم لذا اردوهای راهیان نور از اهمیت بالایی برخوردار  و نیازمند توجه جدی است.

 

 

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه برگزاری اردوی راهیان نور را در سه فاز مختلف برنامه ریزی شده است، بیان کرد: فاز اول این اردو برگزاری مراسمات هفتگی شبی با شهدا است که در کنار قبور مطهر دو شهید گمنام دانشگاه هرمزگان با محوریت راهیان نور با روایت گری راویان دفاع مقدس برگزار می شود.

 

وی افزود: برپایی چادرهایی در خوابگاه های دانشگاه جهت فضا سازی که از جمله برنامه های آن برگزاری گعده های معرفت با حضور دانش جویان و برخی کارشناسان همچنین پخش کلیپ و فیلم و برنامه های متنوع و جذاب دیگر جهت آشنایی و تثبیت فرهنگ دفاع مقدس وتبیین ارزشهای انقلاب اسلامی می باشد.

 

 

مکی زاده اظهار کرد:  برگزاری اردوی راهیان نور که نفرات آن پس از قرعه کشی در مراسمی رسمی در تاریخ 12 اسفند ماه مشخص  و دانشجویان در دو کاروان مجزا  در تاریخ20 اسفند برادران و 21 اسفند خواهران به مناطق جنگی اعزام خواهند شد.

 

 

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان خاطر نشان کرد:  تداوم اردوی راهیان نور و تقویت دانشجویانی اعزامی به اردوی راهیان نور در قالب برنامه های مختلف که یکی از مهمترین آنها برگزاری یادواره شهدای استان در دانشگاه هرمزگان می باشد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی