منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۲
شناسه خبر: 303766
گروه :خبر
139309101219127094195184

والدین یکی از دانش آموزان مدرسه ابتدایی در کیش از تنبیه بدنی و روحی دانش آموزان توسط معلم مدرسه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ معلمی شغل انبیاست سال هاست که با این جمله زیبا زندگی کرده ایم و هریک از ما خاطرات بیشماری از روزهای خوش مدرسه و معلمانی که بی نهایت دوستشان داشتیم داریم.
اما گاه خاطرات ناخوشایند و غم انگیزی از معلمانی در ذهن برخی از دانش آموزان به جای مانده که رنگ و خاطرات زیبای مدرسه را تیره می کند. خاطراتی از تنبیه های ناعادلانه و گاه بی رحمانه برخی که تنها نام معلم را با خود به همراه دارند نه مهر و عطوفت پیامبر گونه آن را.
جزیره کیش در میان آب های نیلگون خلیج فارس همواره به عنوان شهری قانونمند و دارای فرهنگ بالا شهرت داشته، مردمی با فرهنگ که به علم و دانش اهمیت داده و ارزش آموخته ها را می دانند و مادران و پدرانی که در شبانه روز ساعت ها تلاش می کنند تا فرزندان آنان در آسایش و آرامش به کسب علم و دانش بپردازند.
اما گاه دیده می شود فردی از روی نابخردی تمام آرزوها را بر قاب نادانی نمی نشاند تا آرزوهای مادران و پدران و فرزندانشان را به باد دهد و آنان با رفتار نسنجیده و نابخردانه موجب می شوند که دانش آموزان از مدرسه گریزان شده و عطای علم و دانش را به لقای دیدار این افراد که نمی توان نام مقدس معلم را برآنان نهاد می بخشند.
روز گذشته والدین یکی از دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی در جزیره کیش در تماس تلفنی با خبرنگار هرمز ، از تنبیه دانش آموزان توسط یکی از معلمان یک مدرسه ابتدایی در کیش خبر داد و گفت: این معلم با خط کش فلزی بچه های کوچک را تنبیه می کند.

 

وی افزود: وی نه تنها دانش آموزان را تنبیه بدنی می کند بلکه با اعمال و رفتار خود در کلاس باعث آزار و آسیب روحی به آنان می شود.
این ولی معترض ادامه داد: این معلم به دانش آموزان می گوید در دفتر مشق خود به جای مشق شبانه بنویسند که «من مدرسه را دوست ندارم» یا «من درس خواندن را دوست ندارم».
این ولی با بیان اینکه یکی از مادران به وی گفته است که فرزندش به شدت ترسیده است گفت: این مادر می گوید فرزندم به شدت ترسیده و دچار شب اداری شده زیرا معلم در کلاس چند دانش آموز را کنار تخته گذاشته و از آنان عکس گرفته و گفته که این عکس ها را برای تنبیه آنان بر روی اینترنت و در شبکه های اجتماعی خواهد گذاشت تا آن ها شناخته شوند و آبرویشان برود و به همین دلیل فرزندم هر روز صبح گوشی مرا بررسی می کند تا ببیند آیا عکس او و دوستانش در اینترنت قرار داده شده است یا نه؟
وی ادامه داد: بسیاری از والدین از موضوع تنبیه در کلاس توسط این معلم اطلاع ندارند اما اولیایی که اطلاع داشتند به رئیس آموزش و پرورش اطلاع دادند و به این معلم تذکر داده شد ولی این معلم به دانش آموزان گفته است هر کس این کلاس را دوست ندارد می تواند از این کلاس برود.
این ولی همچنین با گلایه از رسیدگی به دانش آموزان در زنگ های تفریح اظهار کرد: هیچ نظارت صحیحی بر زنگ های تفریح دانش آموزان نمی شود و در زنگ تفریح بچه ها به راحتی از مدرسه خارج می شوند و اگر خدایی نکرده یکی از بچه ها تصادف کرده و یا برایش اتفاقی رخ دهد چه کسی پاسخگو خواهد بود؟
وی افزود: در این مدرسه به دلیل نظارت نامناسب و برخورد بد از سوی برخی معلمان و مسئولان بچه های ما نه تنها آداب اجتماعی را یاد نمی گیرند بلکه تمام زحمات خانواده ها برای تربیت بچه ها پیش از مدرسه هم نابود می شود.

 

رییس آموزش و پرورش کیش در خصوص تنبیه بدنی دانش آموزان ، گفت: معلمان تحت هیچ شرایطی حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند و در این زمینه با معلمان خاطی طبق قانون برخورد می‌شود.

 

هانی معلمی، رییس آموزش و پرورش کیش در گفت‌وگو با خبرنگار هرمز، اظهار کرد: هرگونه تنبیه بدنی دانش آموزان در مدرسه ممنوع است و هچ یک از معلمان تحت هیچ شرایطی به علت انجام ندادن تکالیف درسی و یا موارد انضباطی، حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند.

 

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان و خانواده‌ها در صورت مشاهده مواردی از تنبیه بدنی آن را به دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره آموزش و پرورش منطقه خوداعلام کنند تا موضوع در اولین فرصت مورد بررسی و پیگیری قرارگیرد.

 

هانی معلمی با بیان این که تنبیه بدنی دانش آموزان حتی با ضعیف‌ترین شکل آن، از سوی مدرسه تخلف محسوب می‌شود، افزود: معلمان و مسولان مدرسه حق تنبیه خطاکارترین دانش آموزان را نیز ندارند، چرا که برای موارد انضباطی، قانون مصوب شده است و بر اساس آن با دانش آموزان خاطی برخورد می‌شود.

 

رییس آموزش و پرورش کیش با تاکید بر این که تنبیه بدنی بر اساس آیین نامه آموزش و پرورش ممنوع است، خاطر نشان کرد: هیچ دانش آموزی نیست که قابل ارشاد نباشد و علت اصلی خطای دانش آموزانی که موارد انضباطی دارند و یا تکالیف خود را انجام نمی‌دهند، از روی ناآگاهی است، لذا باید برای ارشاد آنها وقت صرف شود.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند