منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
شناسه خبر: 323079
گروه :خبر
IMG17511243

با توجه به پایان امتحانات و نزدیک شدن به فصل ثبت نام ها، سریال ادامه دار مشکلات والدین هرمزگانی برای ثبت نام فرزندان که گاها سنگ اندازی های بیخود از جانب بعضی مدیران مدارس است، موجب نارضایتی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ انتهای فصل بهار و آغاز فصل ثبت نام مدارس یکی از مشکلات قابل رویت در مدارس دولتی و خانواده های بندرعباسی و ساکن می باشد و یکی از ناراحتی ها و گلایه های مردم پیدا کردن مدرسه دولتی مناسب برای فرزندان است که از همه لحاظ آسودگی خاطر را از تحصیل آن ها به دنبال داشته باشد.

 

با شروع فصل ثبت ‌نام مدرسه ها، نارضایتی و رنج خانواده هایی که فرزندان محصل دارند را بسیار می شنویم و شاید بتوان مهم ترین دغدغه‌ ها برای ثبت ‌نام در مدارس دولتی را یافتن مدرسه ‌ای با کیفیت، دریافت پول توسط مدارس دولتی و اعمال برخی از محدودیت‌ ها توسط مدیران مدارس نام برد و همچنین یکی از دغدغه های ثبت نام در مدارس دولتی کیفیت کلی مدرسه و درس دادن دبیران و مابقی شرایط و همینطور هزینه پرداختی به این مدارس دولتی است.

 

ما مشکلات مردم از روند ثبت نام در مدارس دولتی را منعکس می کنیم، مدارس دولتی معمولا بیشترین دانش آموزان را ثبت نام می کنند و کلاس های آن ها همراه با ازدحام جمعیت که حتی روند کیفیت آموزش هم با مشکل رو به روست.

 

پر واضح است که مسئولین و مدیران مدارس برای درآمد زایی و رفع نیاز های مدارس دولتی و گردضش چرخ مدارس، راهکار هایی را می اندیشند که برای تأمین هزینه های مدارس مفید است اما از طرفی هم برای والدین این یک داستان غم انگیز است و از طرفی پرداخت هزینه های کلاس های تقویتی و از طرفی کمک به مدارس و همینطور برگزاری کلاس های تابستانی می باشد. که این یک کار تخلف و غیر قانونی است اما ظاهرا کسی برای رفع آن آستینی بالا نمی زند.

 

یکی از مشکلات خانواده‌ ها حین ثبت نام در مدارس دولتی که باعث اجبار خانواده ها برای ثبت نام فرزندان در مدارس دولتی بی کیفیت و علاوه بر آن صرف نظر خانواده ها از ثبت نام فرزندان در مدارس دولتی و به دلیل مشکل وجود ثبت نام در محدوده جغرافیایی، حاضرند متحمل به پرداخت مبلغ بالایی برای ثبت نام در مدارس غیر انتفاعی شوند.

 

هر مدرسه برای خودش مرز بندی دارد و ثبت‌ نام دانش‌آموزان خارج از آن محدوده امکان‌ پذیر نیست مگر با نامه ستاد ثبت‌ نام منطقه، البته ثبت ‌نام از دانش‌آموزان داخل محدوده جغرافیایی نیز به شرط تکمیل نشدن ظرفیت است و شاید به همین دلیل است که یکی از عمده ‌ترین شکایات مردمی هنگام مراجعه به ستادهای ثبت نام به دلیل محدوده محل زندگی است.

 

مشکلات ثبت نام در مدارس دولتی این روزها به یکی از دغدغه‌‌‌های خانواده‌ها تبدیل شده است شاید بتوان با اندکی نظارت‌های دقیق ‌تر به آنها پایان بخشید.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است