منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۶
شناسه خبر: 309391
گروه :خبر
126

یکی از شایع ‎ترین آسیب وارده به خودروها در بندرعباس به دلیل غیر استاندارد بودن سرعت ‌گیرهاست، البته این سرعت‌ گیرها برای کنترل سرعت برخی از رانندگان متخلف شاید مفید باشد اما برای خودروهایی که در حال خدمت ‎رسانی عمومی هستند، یک معضل به شمار می‎آید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ تعداد زیادی سرعت کاه در پردتردد ترین خیابان های بندرعباس نصب شده که عدم رعایت استاندارد در آنها، نه تنها کمکی به حل مشکل ترافیکی در این جاده نداشته، بلکه با کارکرد معکوس سبب افزایش ریسک، هزینه و در نهایت ترافیک شده است.

 

برخی از سرعت‌گیرها  هیچ علایمی نظیر رنگ و تابلو به منظور آگاه‌سازی رانندگانی که به آن نزدیک می‎شوند، ندارد  یا از بین رفته است. وجود این سرعت گیرهای بدون علائم هشداردهنده موجب شده تا علاوه بر مالکین وسایط نقلیه، راکبین موتورسیکلت ها هم گاها دچار دردسر شوند و خطرات جانی آنان را تهدید کند.

 

تعداد زیادی از این سرعت گیرها یا موانع، غیر استاندارد و با ارتفاع بیش از حد و با شیب تند و همچنین فاقد علائم هشدار دهنده قبل از آنها می باشند. افزایش  روز افزون و قارچ گونه سرعت‌گیرهای بدون علائم و رنگ در سطح شهر گلوگاه آرامش را از روح و روان شهروندان گرفته است.

 

این موضوع سبب می‎شود، رانندگان بدون آگاهی از وجود چنین مانعی با سرعت همیشگی نسبت به کاهش ناگهانی سرعت اقدام کنند که می‌تواند منجر به وقوع حوادث ناگوار ‎شود. ارتفاع این سرعت‌گیرها از سطح آسفالت نباید به گونه‎ای باشد که خودروها کنترل خود را از دست بدهند، از طرف دیگر این سرعت ‌گیرها باید از علامت، رنگ و مشخصات استاندارد  برخوردار باشد.

 

یکی  از شایع ‎ترین آسیب وارده به خودروها در بندرعباس  به دلیل غیر استاندارد بودن سرعت ‌گیرهاست، البته این سرعت‌ گیرها برای کنترل سرعت برخی از رانندگان متخلف شاید مفید باشد اما برای خودروهایی که در حال خدمت ‎رسانی عمومی هستند، یک معضل به شمار می‎آید.

 

بندرعباس در خصوص علائم هشدار دهنده مثل تابلوها، رنگ و علامت سرعت‌گیرها، نقص‎ها و کمبودهایی دارد که امیدواریم هرچه زودتر برطرف می‌شود. سرعت‌ گیرها یکی از ابزارهای کنترل و آرام ‌سازی ترافیک مطرح هستند که در نقاط مختلف دنیا استفاده می‌شود تا از این طریق بتوان سرعت وسایل نقلیه را کنترل کرد و رفتار رانندگان را تغییر داد و در نتیجه، شرایط ایمنی را برای کاربران معبر بهبود بخشید.

 

از شهرداری درخواست داریم که برای ایمن ‌سازی سرعت‌ گیرها که برای ایمن سازی معابر است اقدامات لازم را انجام دهند.

 

پشنهاداتی که به عنوان یک شهروند می توانیم برای کمتر شدن این معضلات ارائه نماییم به شرح زیر به مسئولین ذیربط در این خصوص ارائه میگردد:سرعت گیرهای دست ساز با شیب ملایمی ساخته شوند که منجر به خسارت جانی و مالی نگردند و همچنین چندین متر قبل از سرعت گیرهای علائم هشدار دهنده در دید رانندگان قرار گیرد و سرعت گیرها با رنگ متفاوتی از آسفالت تمایز داده شوند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور