منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۲۶
شناسه خبر: 227755
گروه :خبر
525896-343x256

خبرنگاران که با بیان واقعیت‌ها و کمبود‌ها زمینه را برای اصلاح و پیشرفت هر جامعه فراهم می کنند ، این روزها مدیران صاحبان قلم جزیره قشم را با نگاه و رفتارتوهین آمیز وارد یک جنگ روانی کرده اند که از رسالت خود به دور بمانند .

به گزارش خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز از  قشم ، در پی انتشار خبری مبنی رفتار توهین آمیز مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد قشم به خبرنگارپیشکسوت جزیره قشم به پای صحبت های محمد رکنی یکی از پیشکسوتان رسانه ای در قشم نشستیم.

 

 

رسانه های جزیره قشم درگذشته شاهد رفتارهای نادرست از سوی برخی مسولان بوده اند که روز گذشته شاهد یک رفتار به دور از شان بودند ، یکی از مسولان بالانشین منطقه آزاد قشم با رفتارعجیب وجملاتی توهین آمیز به یکی از خبرنگاران فعال جزیره قشم حمله ور شد و با زدن سیلی نه تنها صورت این خبرنگار را سرخ کرده بلکه با این رفتار به جامعه رسانه ای این شهرستان بی احترامی کردند.

 

 

حرکت ناشایست مدیرکل حراست منطقه آزاد قشم همراه با توهین ، بدرفتاری وزدن سیلی به یکی از پیشکسوتان رسانه ای درجزیره قشم هجده مهرماه را به یکی از سیاه ترین روزهای رسانه دراین جزیره تبدیل کرد .

 

 

محمد رکنی سردبیر روزنامه ارمغان و نماینده رونامه کیهان درقشم در این خصوص به خبرنگار هرمز گفت : داستان از جایی آغاز شد که رسانه‌ها این شهرستان خبر آتش سوزی ساختمان اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری قشم و نبود امکانات آتش نشانان را انعکاس دادند و این امرباعث تهدید و اخراج همسر بنده شد  .

 

 

سردبیر روزنامه ارمغان و نماینده رونامه کیهان درقشم که دردفتر رسانه ای اقدام به فعالیت می کرد بعد ازاینکه این خبرنگار به دستور مدیر کل حراست از ورود به هریک ازساختمان منطقه آزاد قشم ممنوع الورود شد ، از سوی منطقه آزاد بدون اطلاع و اخطار قبلی قفل های دفتر رسانه این جزیره تعویض شد .

 

 

مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد قشم در محل دفتر رسانه ایی این شهرستان اقدام به حرف هایی از قبل اینکه ( مثل گربه دمت را میگیرم و از جزیره میندازمت بیرون ) به این خبرنگار می کند و در نهایت با یک حرکت ناپسند و زدن سیلی به صورت خبرنگار به این مسله خاتمه می دهد .

 

 

هنوز یک ماه از اخراج و تهدید خبرنگاران نگذشته بود که امروز شاهد اقدام زشت و ناپسند مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد قشم بودیم که با زدن سیلی به یکی از خبرنگاران فعال و همیشه در صحنه این جزیره خبرنگاران این جزیره را دل آزورده کرد .

 

 

این در حالی است که حجت الاسلام رضا جوکار ، امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز عید سعید قربان به مسولان این شهرستان که رفتار ناخوشایندی با رسانه ها دارند ، تاکید کرد : مسئولین با صعه صدر بیشتر با خبرنگاران برخورد کنند .

 

 

وی افزود : خبرنگاران اتاق فکر مسئولین و حلقه رابط بین مردم و مسئولین هستند که هم باید خدمات را بیان کنند و هم مشکلات مردم را منعکس کنند .

 

 

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد : مسئولین همان حرف هایی که در روز خبرنگار و برای تجلیل از این قشر به زبان می آورند را در طول سال به ان پایبند باشند اما متاسفانه گاهی شنیده می شود برخی از مسئولین و مدیران با خبرنگاران برخورد مناسبی ندارند .

 

 

 

اهداف سیلی زدن دریک نگاه

 

 

افرادی درسازمان منطقه آزاد قشم وجود دارند که به دنبال نابودی خبرنگاران مردمی و انتقادی که به حق انتقاد می کنند و حرف دل مردم را به گوش مسولان می رسانند هستند که بارها این موارد مشاهده شده است .

 

 

به نظر می رسد مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد قشم با این حرکت خواسته خبرنگار فعال جزیره را بعد از زدن سیلی وارد حاشیه کند تا عواقبی برای وی در پی داشته باشد ولی از آنجا که این خبرنگار از اهداف این افراد باخبر بوده است با خون سردی و صبوری از اقدام دلخواه آنها جلوگیری می کند .

 

 

البته باید گفت اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم در این قضایا بی تقصیر نیست و بارها دیده و شنیده شده است که در مسیر خبرنگاران سنگ اندازی کرده است و در این اتفاق هم نقش بسزایی داشته است .

 

 

 

فراموش کردن روز خبرنگار توسط سازمان منطقه ازاد قشم

 

با فرارسیدن ۱۷ مرداد و روز خبرنگار برخی از مسئولان در سطوح مختلف برای ارج نهادن به زحمات یک ساله خبرنگاران در مراسم مختلف سعی در تجلیل آنها داشتند ولی سازمان منطقه آزاد قشم این مراسم را به زمره فراموشی سپردکه این خود جای بسی تاسف دارد .

 

 

خبرنگاران در این جزیره با تکیه بر تعهد و تخصص خویش، با نگاه پرسشگرانه و نقادانه شان، کژی را به راستی و کاستی را به کمال سوق داده و با نگاه کاوشگر خود برای تعالی روزافزون جامعه اسلامی راه را باز و زمینه را فراهم می آورند و جامعه را به آرامش و امید رهنمون و شور و شوق در دستیابی به فردایی بهتر را بوجود می آورند که شایسته بود سازمان منطقه آزاد قشم در روز ۱۷ مرداد که روز خبرنگار بود با برگزاری یک مراسم خشک و خالی به مقام این قشر زحمت کش احترام می گذاشت .

 

 

خبرنگاران همواره از جان، مال و توان خود مایه می گذارند و هرگز عشق به کار، تعهد، دریا دلی و صبوری خود را کنار نمی گذارند حتی در شرایطی که از ذهن ها فراموش شوند ، مع الوصف گفتنی ها زیاد است و روز خبرنگار امسال هم در اوج مظلومیت خبرنگاران گذشت اما اعتقاد راسخ داریم این نگاه ممیزی به این قشر تلاشگر و ساعی شکسته خواهد شد و اجرت آنها همیشه نزد درگاه یزدان پاک محفوظ خواهد ماند .

 

 

بی شک در کلبه جهانی امروز و در عمر ارتباطات و دنیای تکنولوژی رسانه ای و فضای های مجازی خبرنگاری دیگر یک شغل نیست بلکه یک رسالت است ، رسالتی بس خطیر که ساده انگاشتن آن خطایی عظیم است ، این رسانه ضمن محکوم کردن این حرکت ناشایست مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد قشم خواهان پیگیری و شفاف سازی این مسله می باشد.

 

انتهای پیام/س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی