منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳
شناسه خبر: 333005
گروه :خبر
عباسی رییس دادگاه

رئیس دادگستری پارسیان با اشاره به ایجاد امنیت عمومی گفت: از راههای دست یابی به امنیت عمومی برقراری قسط وعدل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ عباسی رئیس دادگستری پارسیان در گفتگو با خبرنگار  پارسیان خبرضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان گفت: در رابطه با شخصیت شهیدبهشتی،بهترین تعابیر را می توان در کلام امام خمینی(ره) ومقام معظم رهبری مشاهده کرد که شهید بهشتی را خاری در چشمن دشمنان اسلام می دانستند که از پیشتازان انقلاب بود.

 

رئیس دادگستری پارسیان با اشاره به ایجاد امنیت در حکومت اسلامی گفت:یکی از وظایف حکومت اسلامی ایجاد امنیت عمومی است که یکی از راههای دست یابی وحصول به آن برقراری قسط وعدل است.

 

وی به کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها ورفع اطاله دادرسی اشاره کرد وافزود: با درنظرگرفتن سرعت ودقت در رسیدگی ها در حال حاضر زمان رسیدگی به پرونده ها کاهش چشمگیری داشته و همچنین از لحاظ تسریع در اجرای حکم نیز از ۸۰ روز به ۴۰ روزکاهش یافته است.

 

عباسی با تأکید بر اینکه مردم شهرستان پارسیان دارای نجابت وفرهنگ بالایی هستند ادامه داد: عدم ارتکاب به جرایم خشن همانند قتل،سرقت مسلحانه و آدم ربایی نشان از فرهنگ بالای این مردم را دارد.

 

وی با تقدیر از ظرفیت شورای حل اختلاف در شهرستان تصریح کرد: شورای حل اختلاف نقش مهمی در رسیدگی سریع به پرونده ها ونیزکاهش ورودی پرونده ها به دادگستری داشته که در طول ۲ سال اخیر حدود ۴هزار پرونده در شورای حل اختلاف رسیدگی شده است که همین حدود از پرونده نیز مختومه اعلام گردیده ودر سه ماهه نخست سال جاری نیز حدود ۳۷۰ پرونده واردشده است که ۵۰ درصد آن منجر به صلح وسازش شده است.

 

رئیس دادگستری پارسیان از کاهش جمعیت کیفری زندان پارسیان در ۴ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد و گفت: از طریق برگزاری جشن گلریزان، استفاده از مجازات های جایگزین حبس در جرایم بار اول ارتکاب یافته،استفاده از عفو ومرخصی ها از جمله مواردی است که باعث کاهش جمعیت کیفری در زندان شده است.

 

 

وی با اشاره به کاهش کشفیات قاچاق کالا ومواد مخدر گفت: کاهش کشفیات نشان از اهتمام جدی دستگاههای انتظامی،اطلاعاتی ودریابانی جهت تحقق عملی شعار امسال و عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص برخورد با قاچاق ومواد مخدر می باشد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است